zadovoljstvo zaposlenih

Nekateri šefi ne želijo, da bi delavci to izvedeli
16. 03. 2025 08.47Se sprašujete, kako uspešno zahtevati povišico? HR strokovnjak Ante Lučić razkriva preverjene taktike za pogajanja o višji plači in boljših delovnih pogojih.

Zakaj se nekateri upokojijo že pri 57 letih, drugi pa delajo 10 let več?
08. 03. 2025 07.07Medtem ko se svetovno prebivalstvo stara, se čas za upokojitev podaljšuje. V katerih državah je torej najbolje biti upokojenec?

To so glavni viri motenj delovnega procesa
17. 02. 2025 08.49Največji zaviralec produktivnosti v slovenskih podjetjih je hrup, je pokazala raziskava Delovni prostori skozi oči zaposlenih, ki jo je opravilo podjetje Studio LIST. Delodajalcem, ki želijo pritegniti najboljšo delovno silo, avtorji raziskave posledično svetujejo, naj poleg ustreznih plač poskrbijo tudi za ustrezne delovne pogoje.

Država, kjer številni upokojenci še naprej delajo
26. 12. 2024 04.24Motivi starejših, da še naprej delajo, čeprav so v pokoju, so različni.

Ste že prejeli božičnico? Poglejte, kakšne zneske so izplačala nekatera podjetja
09. 12. 2024 08.34Številna slovenska podjetja bodo zaposlenim izplačala višje božičnice kot lani. Visoke božičnice bodo prejeli zaposleni v Krki in Leku, Petrolu, Energetiki Ljubljana, Telekomu Slovenije, OTP banki in Lumarju.

Primer slovenskega podjetja, ki je bilo v stečaju, nato pa so se delavci samoorganizirali
14. 10. 2024 04.26M TOM ni tipična zgodba o stečaju. Je zgodba o zaupanju, vztrajnosti in moči povezovanja. Po propadu podjetja TOM leta 2010, ko je brez dela ostalo okoli 200 zaposlenih, je skupina nekdanjih delavcev zavihala rokave, združila znanje in izkušnje ter na ruševinah starega podjetja stopila na novo uspešno poslovno pot.

Ali je delo na daljavo res tisto, kar je potrebno za srečo?
16. 09. 2024 09.05Možnosti dela na daljavo so v Evropi v nekaterih panogah ponovno v porastu. Vendar se delodajalci soočajo z morebitnimi tveganji in izzivi, ko zaposlenim ponudijo možnost dela zunaj pisarne. Kateri izzivi so to?

Delavci, bi vas to prepričalo, da ostanete pri trenutnem delodajalcu?
13. 09. 2024 04.10V sodobnem poslovnem okolju, kjer se trg dela hitro spreminja, je zadrževanje talentov v podjetju eden ključnih izzivov za vsakega delodajalca. Odhod kakovostnih zaposlenih h konkurenci ne pomeni le izgube znanja in izkušenj, temveč tudi potencialno zmanjšanje konkurenčnosti podjetja. Vendar pa lahko s pravimi ukrepi delodajalci ustvarijo delovno okolje, ki spodbuja zvestobo in motivacijo zaposlenih, kar zmanjšuje verjetnost, da bodo ti poiskali priložnosti drugje. V članku smo predstavili nekaj učinkovitih načinov, kako zadržati zaposlene in preprečiti njihov odhod h konkurenci.

Tudi vi v službi počnete to?
03. 09. 2024 04.43V službi preživimo velik del svojega življenja, po nekaterih ocenah celo tretjino svojega aktivnega časa. Dolgotrajno sedenje in nepravilna drža pred računalnikom, nepravilno dvigovanje težkih predmetov, nezdrava prehrana ter številne druge navade lahko dolgoročno škodujejo našemu zdravju. Zato je izredno pomembno, da za svoje zdravje skrbimo tudi med delovnim časom. Če imamo delodajalca, ki razume in podpira zdrav življenjski slog svojih zaposlenih, je ta naloga precej lažja.

Tako bi morali ravnati, ko se odpovedi začnejo vrstiti
23. 08. 2024 10.46Kaj storiti, da vam zaposleni, v katere ste vlagali, ne zbežijo k drugim delodajalcem?

Če ne dobijo delavcev, spremenijo naziv poklica, da bo zvenel bolj prestižno
21. 08. 2024 05.09Delodajalci na konkurenčnem trgu dela nenehno iščejo nove načine strategije za privabljanje najbolj iskanih in najboljših kadrov. Ena izmed taktik je tudi uporaba prestižnih in prenovljenih nazivov poklicev v zaposlitvenih oglasih, ki se pojavljajo v želji povečati privlačnost delovnega mesta in obenem tudi ugled podjetja.

Primeri, kako so velika podjetja uvedla 'pravico do odklopa'
09. 08. 2024 13.47Slovenski delodajalci morajo ustrezne ukrepe glede pravice do odklopa sprejeti do 16. novembra 2024, v nasprotnem sledi denarna kazen. Predstavljamo nekaj primerov dobre prakse iz tujine.

Nezadovoljni delavci lahko zmanjšajo svetovni BDP za kar 9 odstotkov
22. 07. 2024 04.25Gallupov inštitut opozarja, kako uničujoče je lahko nezadovoljstvo zaposlenih. Na kaj naj bodo pozorni vodilni in lastniki podjetij?

Bi tudi vi imeli tako v službi?
11. 07. 2024 04.30Ko se zaposleni ne boji povedati svojega mnenja ali narediti napake, takrat lahko ekipa doseže velike preboje. Psihološka varnost je namreč ključna za to, da si zaposleni upajo ustvarjalno razmišljati. A kako jo lahko dosežemo?

Starejši zadovoljni s pohvalo, mlajši raje vidijo pohvale v obliki višjih plač ali večje fleksibilnosti
10. 07. 2024 04.15Nov izziv za delodajalce prinaša generacija Z. Kako pa je z drugimi generacijami?

Zdrava delovna okolja: kako ustvariti prostor, ki spodbuja dobro počutje zaposlenih
10. 06. 2024 04.34V današnjem hitrem tempu življenja zaposleni preživijo večino svojega časa na delovnem mestu. Zato je ključnega pomena, da delodajalci ustvarijo zdrava delovna okolja, ki spodbujajo dobro počutje in produktivnost zaposlenih. Zdrava delovna okolja ne le izboljšujejo zadovoljstvo zaposlenih, temveč tudi povečujejo njihovo zvestobo in zmanjšujejo stopnjo absentizma.

'Pet stavkov, ki jih vsak dan uporabljamo v službi'
04. 06. 2024 04.26Finsko podjetje, ki ima podružnice po svetu, goji prav poseben odnos do počutja zaposlenih. Preverite, kako skrbijo za ljudi.

Obvladovanje depresije na delovnem mestu: Strategije za ohranjanje duševnega zdravja
30. 05. 2024 04.26Depresija je resna motnja razpoloženja, ki lahko močno vpliva na produktivnost, zadovoljstvo in splošno dobro počutje zaposlenih. Zaradi stigme in pomanjkanja ozaveščenosti se številni zaposleni soočajo z depresijo v tišini, kar lahko poslabša njihovo stanje. Zato je ključnega pomena, da delodajalci in zaposleni sprejmejo ustrezne ukrepe za obvladovanje depresije na delovnem mestu.

Slovensko podjetje, ki svojo moč izkorišča za pomembno stvar
29. 05. 2024 08.34V hitro spreminjajočem se okolju se vedenje kupcev nenehno spreminja, njihove vrednote pa se neprestano razvijajo. Blagovne znamke so tako prisiljene vedno pozorno spremljati trende in spremembe v navadah potrošnikov, da lahko ohranjajo konkurenčno prednost. V zadnjih letih je eden najpomembnejših trendov vse večja osredotočenost na družbeno odgovornost podjetij. Podjetja zdaj vlagajo več časa in energije v oblikovanje in izvajanje projektov, ki prispevajo k boljši družbi in trajnostnemu razvoju.

Obvladovanje stresa pri delu s strankami: Tehnike za obvladovanje konfliktov in težavnih situacij
20. 05. 2024 04.30Delo s strankami je lahko izjemno izčrpavajoče in stresno, še posebej v konfliktnih ali težavnih situacijah. Nerazrešeni konflikti lahko vodijo v povečan stres, izgorelost in negativno vplivajo na produktivnost in zadovoljstvo zaposlenih. Zato je ključnega pomena, da se naučimo učinkovitih tehnik za obvladovanje stresa in reševanje konfliktov pri delu s strankami.

Se še spomnite? Takšne so bile trgovine pred 30 leti!
15. 04. 2024 08.13Naše nakupovalne navade so se v zadnjih nekaj desetletjih večkrat spremenile. Deloma je temu botroval razvoj sodobnih tehnologij, zajeten delež gre pripisati družbeno-socialnim spremembam, pomemebno vlogo pa igra tudi naša miselnost, ki je danes povsem drugačna, kot je bila pred dvajsetimi ali tridesetimi leti. Kakšen je torej kupec leta 2024?

Odpustili zaposlene in implementirali UI. Ta zdaj opravljala delo kar 700 ljudi
02. 03. 2024 04.38Švedsko podjetje razen inženirjev ne bo več zaposlovalo ...

Zdravje na delovnem mestu: Kako izboljšati delovne pogoje in spodbuditi zdrav način življenja pri zaposlenih?
06. 02. 2024 04.32Vsi se zavedamo, da preživimo velik del svojega življenja na delovnem mestu, zato je pomembno ustvariti okolje, ki spodbuja zdravje in dobro počutje zaposlenih. Kateri so torej dejavniki, ki vplivajo na zdravje zaposlenih?

Najboljši šefi poskrbijo, da zaposleni izkoristijo to!
04. 02. 2024 04.223 preproste taktike, ki jih najboljši šefi uporabljajo za boljše delo.

Prikradlo se je v številne službe. Tudi v vašo?
07. 01. 2024 05.00Mnogi zaposleni po zaključku službe opravljajo še dodatne naloge in to delodajalcem prikrivajo, vse z namenom, da bi napredovali. Tako je videti, da v službenem času blestijo, a v bistvu za opravljeno delo potrebujejo veliko več kot 40 ur na teden. Kam to na dolgi rok pelje zaposlenega?

V katerih evropskih državah so plače najvišje in kje so najnižje?
04. 12. 2023 05.00Švica in Islandija sta državi z najvišjimi plačami v EU in EGP, Bolgarija in Romunija pa imata najnižje plače.

Takšno plačo dobite za 30-urni delovnik, a to še ni vse!
17. 11. 2023 13.07Slovenija se že dlje časa sooča z naraščajočim pomanjkanjem delovnega kadra. Delavcev po podatkih iz raziskave Eurochambres 2022 primanjkuje že v več kot sto panogah, ponekod so podjetja že prisiljena v skrajševanje delovnikov. Vlada napoveduje spremembe, a te zahtevajo svoj čas, ki pa ga delodajalci nimajo. Nekatera podjetja so se zato samoiniciativno zavezala k temu, da ustvarijo privlačne pogoje dela ter tako pritegnejo nove sodelavce. Preverite, kako!

Razvijanje čustvene inteligence na delovnem mestu
13. 11. 2023 08.19Čustvena inteligenca je ključna veščina, ki jo je mogoče razviti na delovnem mestu in prinaša številne koristi tako posameznikom kot organizacijam. Gre za sposobnost prepoznavanja, razumevanja in upravljanja lastnih čustev ter empatije in učinkovitega komuniciranja z drugimi.

Disciplina ali motivacija – kaj je v poslu bolj pomembno?
02. 11. 2023 04.45Sposobnost ohranjanja osredotočenosti ali močan občutek namena – kaj je bolj pomembno, ko gre za trajnostno poslovanje?

Varovanje duševnega zdravja zaposlenih v digitalni dobi
24. 10. 2023 04.45V povezavi z digitalizacijo je eden izmed pomembnejših ukrepov za varovanje duševnega zdravja zaposlenih pravica do odklopa. Kaj še lahko storimo, da se po osmih urah dela počutimo bolje?