zapiranje

'Pomanjkanje farmacevtov ogroža dostopnost in kakovost zdravstvenih storitev'
22. 10. 2024 11.38V Sloveniji se soočamo z resnim pomanjkanjem magistrov farmacije in farmacevtskih tehnikov, kar ogroža dostopnost in kakovost zdravstvenih storitev. Primanjkuje več sto farmacevtov, opozarjajo v Lekarniški zbornici Slovenije. Če ministrstvo za zdravje ne bo ukrepalo, se obetajo dodatne težave, ki bi lahko vodile v zapiranje lekarn, dodajajo.

Bodo poslovne nepremičnine 'potopile' banke?
11. 05. 2024 04.41Milijarder Barry Sternlicht napoveduje tedensko zapiranje bank, saj se nepremičninski sektor bori z visokimi obrestnimi merami in inflacijo. Še posebej veliko krizo beležijo poslovne nepremičnine.

Najbolj nesramne stvari, ki jih ljudje počnejo v trgovinah
02. 02. 2024 04.56Premetavanje sadja in zelenjave ter testiranje njihove svežine s stiskanjem, seveda brez zaščitne rokavice. Uporaba hitre blagajne, čeprav ima krepko več izdelkov, kot je dovoljeno ... Kaj pa vas moti v trgovinah? Sporočite!

Koliko stanejo pogrebi v Sloveniji?
26. 10. 2023 08.31Zadnje slovo od bližnjega poleg žalovanja spremljajo tudi finančne obveznosti. Stroški pogreba se razlikujejo glede na številne dejavnike, kot so denimo vrsta pogreba, osebne želje pokojnika in svojcev ter tudi lokacija.

10 izredno koristnih nasvetov, kako to jesen zmanjšati zneske na položnicah
03. 10. 2023 04.45Kakšni so preprosti nasveti za zmanjšanje porabe energije doma, kar bo zagotovilo nižje zneske na mesečnih položnicah? To lahko storite že z majhnimi spremembami v vsakdanjih življenjskih navadah ali pa z večjimi naložbami.

Bolje je najeti sef, kot pa denar in dragocenosti skrivati doma
26. 06. 2023 04.45Da bo dopust brezskrben, je treba dom zavarovati z nekaj osnovnimi ukrepi in zmanjšati priložnosti za kazniva dejanja, kot so vlomi v stanovanja in vozila, tatvine vozil ter drzni ropi, na svoji spletni strani opozarja policija. Če vlomilca zalotite, pokličite 113 in se mu ne zoperstavljajte.

To je v jezi rekla šefu
22. 06. 2023 04.30Vedno je veljalo, da je treba delodajalca zapustiti mirno in tiho. A poraja se vprašanje, kaj je v bistvu dobro za počutje zaposlenega? Ali si res, če pove resnico, zakaj odhaja, zapre vsa vrata in morda celo uniči kariero?

Obrtniki opozarjajo, da bodo morali odpuščati. Pozivajo k takojšnji uvedbi ukrepa čakanja na delo
30. 09. 2022 12.34Vse več podjetij je zaradi naraščajočih stroškov energentov in upada naročil iz tujine primoranih ustavljati proizvodne procese, kar lahko vodi v odpuščanje delavcev, celo zapiranje podjetij, opozarjajo v OZS. Ministra za gospodarstvo in delo Matjaža Hana in Luko Mesca zato pozivajo k takojšnji uvedbi ukrepa subvencioniranja čakanja na delo.

Pogoj PCT: inšpektorji bodo s preverjanji nadaljevali
05. 11. 2021 14.25Cilj nadzorov ni kaznovanje ali celo zapiranje dejavnosti, pač pa ozavestiti trgovce in potrošnike, da brez spoštovanja ukrepov epidemije ni možno zajeziti, pravijo na tržnem inšpektoratu.

'Ne predstavljam si, da bo nekdo plačal za hitri test 12 evrov, da bo lahko spil kavo za dva evra na terasi gostilne'
07. 09. 2021 13.53V Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije so opozorili, da mora država omogočiti brezplačno (samo)testiranje zaposlenim in tudi potrošnikom, sicer se bo število strank oz. gostov prepolovilo, dejavnosti pa se bodo izvajale na črno in brez ustrezne zaščite.

Največji 'hiti' med destinacijami to jesen, po katerih povprašujejo Slovenci
31. 08. 2021 05.00Bomo jeseni še lahko potovali in kam? V turističnih agencijah so optimistični in upajo na dobro jesen. Optimizem jim vliva tudi precejšnje zanimanje za potovanja pri ljudeh, ki so se s korono že naučili živeti, delati in potovati. Preverili smo, po katerih destinacijah je največ povpraševanja za jesenska potovanja.

Izpolnjevanje pogoja PCT: Od kolektivne je treba preiti na individualno odgovornost vsakega posameznika
17. 08. 2021 16.00Na Gospodarski zbornici Slovenije opozarjajo, da strošek hitrih testov ne sme iti v breme delodajalcev. "Vsak posameznik mora sprejeti odgovornost za svoje odločitve ter posledice, ki jih te prinašajo. Od kolektivne odgovornosti je treba preiti na individualno odgovornost vsakega posameznika. Le z višjim deležem precepljenosti prebivalstva pa bo mogoče doseči višjo imunost," dodajajo.

3 znaki, da zna šef delovati tudi v krizi
19. 07. 2021 05.00Imate super šefa, ki v mirnih časih lepo vodi kolektiv. Kako pa ga vodi, ko nastopijo težave? Ali pa celo izredne razmere, kot je na primer pandemija?

Vozilo si lahko kupil, nisi ga pa mogel registrirati
15. 04. 2021 05.00Tudi kratkotrajno zapiranje dejavnosti prinaša številne nevšečnosti tako strankam kot podjetjem, opozarjajo v gospodarstvu, potem ko se je izteklo 12-dnevno obdobje obsežnejšega zaprtja države. Velike so administrativne obremenitve, odloki pa se spreminjajo hitreje, kot uspe gospodarstvo dobiti pojasnila o nejasnostih, so navedli.

Toliko podjetij je v prvih dveh mesecih 2021 zaprlo svoja vrata
14. 04. 2021 08.53V prvih dveh mesecih letošnjega leta se je zaprlo 2027 podjetij, kar je nekoliko manj v primerjavi z istim obdobjem v zadnjih dveh letih. Po drugi strani so marca zapiranje napovedala nekatera večja podjetja v že tako manj razvitih regijah. Kaj nas torej čaka in kako se to odraža v brezposelnosti?

Malo gospodarstvo in velika podjetja: ali so obravnavana enakopravno?
29. 03. 2021 12.24OZS pričakuje, da bo vlada vsem tistim, ki jih bo z odlokom zaprla, v celoti povrnila izpad prometa v tem času.

Proizvodna hala s 500 zaposlenimi ni nevarna, majhna cvetličarna pa je?
25. 03. 2021 05.00Zakaj storitvene dejavnosti in trgovine predstavljajo večja tveganja kot neka proizvodna hala s 500 zaposlenimi? Tako se sprašujejo v Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije, ob tem pa so jasni, kaj bodo zahtevali, če bodo znova zapirali dejavnosti.

Podjetja, ki obračajo hrbet Trumpu
14. 01. 2021 04.45Številna podjetja prekinjajo vse povezave z Donaldom Trumpom in Trumpovo organizacijo.

Slovenija: 13.000 podjetij zaprlo svoja vrata
01. 12. 2020 08.08Izbruh epidemije in posledično sprejeti ukrepi za preprečevanje širjenja covida-19 močno vplivajo na poslovanje podjetij in na njihovo plačilno sposobnost. Posledice pandemske krize so občutne skoraj v vseh dejavnostih, najbolj pa seveda v tistih, ki so morale zaradi ukrepov začasno prenehati z obratovanjem. Od marca se je zaprlo skoraj 13.000 podjetij. Kdaj lahko pričakujemo okrevanje gospodarstva?

Petra Mrhar: po 26 letih v poslu razmišljala, da bi zaprla
04. 11. 2020 08.07"Stanje je zelo hudo. Ne vemo, ali bomo lahko šli delat ali ne," pravijo frizerji in kozmetiki, ki so od 24. oktobra zaradi epidemije že drugič letos morali začasno prekiniti z delom in zapreti svoje salone. A ker ljudje še vedno povprašujejo po njihovih storitvah, je znova v razmahu delo na črno. Vlado zato pozivajo, naj jim omogočijo opravljanje dejavnosti v salonih, kjer je za zaščito in varnost veliko bolje poskrbljeno kot pri delu na črno, ki poteka na domovih ljudi.

Za nekatere so stroški pogreba hud finančni udarec
26. 10. 2020 07.33Ob dnevu spomina na mrtve se spominjamo naših najbližjih, ki so se poslovili za vedno. Ko nekdo, ki ga imamo radi, umre, je to hud šok. Še dodatno stisko pa doživljajo tisti, ki pogreba ljubljene osebe ne morejo plačati. Koliko sploh stane pogreb in kaj storiti, če ga ne morete plačati?

'Za temi prizadetimi podjetji so življenjske zgodbe'
14. 10. 2020 16.32Na Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) si želijo, da bi bili zaostreni ukrepi, ki jih bo predvidoma sprejela vlada, čim bolj življenjski, ciljno usmerjeni in sorazmerni.

To od države zahtevajo gostinci, kozmetiki in frizerji
13. 10. 2020 14.35Če pride do omejevanja dejavnosti ali celo zapiranja, gostinci, frizerji in kozmetiki od vlade pričakujejo, da jim bo v celoti pokrila nadomestila stroškov plač zaposlenim, temeljni dohodek za delodajalce in stroške najemnin.

Gostinci proti zapiranju gostinskih obratov po 22. uri
16. 09. 2020 15.12Sekcija za gostinstvo in turizem pri OZS je na nogah. Odločno nasprotuje zapiranju gostinskih obratov po 22. uri, kar naj bi predlagala svetovalna skupina za zajezitev širjenja koronavirusnih okužb. Gostinci opozarjajo, da bi z dodatnimi omejitvami delovnega časa še poslabšali že tako težek položaj v gostinstvu in turizmu.

Najprej kvas in toaletni papir, sedaj pa prenosni računalniki
08. 09. 2020 12.21Pripraviti se moramo na najhujše, opozarjajo po svetu. In tako kot je marca na trgovskih policah primanjkovalo kvasa in toaletnega papirja, se sedaj dogaja z računalniško opremo. Tako poročajo iz ZDA.

Osem ur z masko, v vročini in ves čas v gibanju. Te dni ni tako enostavno delati v gostinstvu
14. 07. 2020 05.44Ko je v Sloveniji izbruhnil novi koronavirus in so pristojni razglasili epidemijo, so bili gostinski lokali med prvimi, ki so morali zapreti svoja vrata. Lastniki in zaposleni so se soočili z izgubo prihodkov. Zdaj, ko so končno spet zagnali posel, pa s strahom spremljajo, kako se v Sloveniji veča število okuženih. Kaj se bo zgodilo, sprašujejo, a nekega končnega odgovora ni, saj se razmere spreminjajo iz dneva v dan.

5 znakov, da delate v nezdravem delovnem okolju
18. 06. 2020 08.25Mobing ali trpinčenje sta zelo vidna in očitna znaka, da ne gre za zdravo okolje, v katerem bi si posameznik želel delati. Obstajajo pa tudi zelo subtilni ali prikriti znaki, ki jih lahko spregledamo.

Kako bomo delali, ko se vrnemo v službe?
29. 04. 2020 08.57Po svetu se rahljajo ukrepi za obvladovanje pandemije in gospodarstvo se z majhnimi koraki vrača v svoje tire. A pandemija je zagotovo že precej spremenila naša delovna okolja in ga bo v prihodnje še spreminjala. Kako bo videti naše delovni vsakdan v prihodnje? Manj sestankov in rokovanja, več bolniških odsotnosti, razkužila na vsakem koraku, 'prometni' znaki v podjetjih ...

'Strah nas je, a v službo moramo. Kaj naj storimo?'
19. 03. 2020 10.50"Delodajalci so vsem zaposlenim dolžni zagotoviti tako zdravje kakor varnost pri delu," pravijo na inšpektoratu za delo. Kaj pravijo nekateri delavci?

Kako mi je koronavirus prekrižal načrte in zakaj je to morda dobro
17. 03. 2020 21.32Ta teden bi morala odpotovati nazaj v Združeno kraljestvo, kjer živim zadnjih nekaj mesecev. A sem "obtičala" v Sloveniji. Besedo sem postavila v narekovaje, zato ker je tudi tukaj moj dom, torej mi ni nič hudega. Priznam pa, da sem tudi sama zadnje dni tehtala, ali je sploh pametno, da potujem v teh časih, čeprav v mojem primeru to ne bi bilo turistično potovanje, pač pa bi se vrnila "domov".