Internet je od svojih začetkov temeljito spremenil naš način življenja. Toda kateri so tisti dogodki in pojavi, ki so v zadnjem desetletju ključno vplivali tako na razvoj interneta, kot na naš način življenja. Predstavlamo izbor Mednarodne akakdemije digitalnih znanosti in umetnosti, narajen kronološko in ne po pomembnosti.

Začetek tretjega tisočletja je zaznamoval pojav internetne strani Craigs list leta 2000, ki se je iz strani, ki je brezplačno posredovala oglase za področje San Francisca, postala stran, ki posreduje oglase širom sveta in tako odločno vplivala na politiko in ekonomijo tiskanih medijev.
Prav tako leta 2000 Google lansira storitev AdWords, ki omogoča oglaševalcem targetiranje potrošnikov z izredno natančnostjo.
Leta 2001 prične z delovanjem Wikipedia, odprta internetna enciklopedija, ki danes obiskovalcem danes ponuja kar 14 milijonov različnih člankov v 271 jezikih in z neomejenim številom ustvarjalcev.
Zaprtje Napsterja leta 2001 je namesto preprečitve zastonjkarskega deljenja datotek, prineslo pravo poplavo različnih oblik prenosa glasbe, filmov, fotografij in iger . Založniki se z iznajdljivimi uporabniki interneta borijo še danes.

Prva javna prodaja Googlovih delnic leta 2004 je podjetju prinesl adovolj kapitala, da je svoj razvoj usmeril v razvoj produktov, ki so že ali pa še bodo vključeni v skoraj vse segmente našega življenja.
Leta 2006 naj bi se po mnenju Akademije s popularizacijo doma narejenih vsebin zgodila internetna video revolucija, ki jo danes s pridom izkoriščajo posamezniki, mediji, podjetja, politiki. Internetna video revolucija je ustvarila popolnoma nov segment zvezdništva.
Leta 2006 se je iz akademskega okrožja univerze Stanford v globalno okolje preselil Facebook. Poslani so tudi prvi Twitti in ljudje se začnejo masovno povezovati v socialna omrežja.
S prihodom Iphona se dokončno in nerazdružljivo povežeta mobilna telefonija in internet. Piše se leto 2007.
Internet usodno zaznamuje volilno kampanjo za izbor ameriškega predsednika. Politični strategi so dobili novo igrišče (bojišče) na katerem se bodo med seboj merili politiki.
Protesti ob volitvah v Iranu so dokazali moč interneta tako pri organizaciji protestov, kot pri obveščanju svetovne javnosti in komunikaciji iz skoraj zaprtega okolja z globalnim svetom.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV