Leta 2008 so jo tam namreč posilili štirje sodelavci, ki so v njeno pijačo dodali uspavalo. Nato pa je namesto storilcev, zaradi lokalnih zakonov, ki prepovedujejo spolne odnose izven zakonske zveze, končala v zaporu, kjer je jetniško celico osem mesecev delila s 30 drugimi zapornicami.
Denarno odškodnino zahteva tudi od delodajalca, ki ni mignil niti s prstom. Tako storilce niso doletele nikakršne sankcije, podjetje pa ji tudi ni pomagalo v boju za svobodo. Se je pa med prestajanjem zaporne kazni obrnila na avstralsko ambasado, kjer so ji svetovali potrpežljivost in prepovedali komuniciranje z mediji.
V tožbi proti hotelu je tudi zapisano, da je hotelsko osebje kljub strogim lokalnim zakonom glede pitja alkohola, njenim sodelavcem točilo alkoholne pijače tudi po tem, ko so bili ti že popolnoma pijani. 'Človek bi mislil, da bo varen v hotelu mednarodne hotelske verige,' pravi Alicia, ki ji hotelsko osebje ni pomagalo niti takrat, ko so jo sodelavci že napol nezavestno odnesli v hotelsko sobo - a ne zato, ker bi bila pijana, pač pa zato, ker so ji v pijačo dodali drogo.
Ko je naslednji dan povedala, kaj se je zgodilo, pa ji ni nihče omenil, da je zaradi lokalnih zakonov bolje, da se na oblasti sploh ne obrne, saj bo sama končala v zaporu.
Galijeva sicer po izpustitvi trpi zaradi post travmatskega stresa, ima nočne more, depresijo, klavstrofobijo in občasne spominske prebliske na grozljivo noč. Višino odškodnine, ki jo bosta Aliciji plačala hotel in delodajalec, bo določil sodnik.
Komentarji (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV