Pričakovano je sledila ploha kritik in ironičnih komentarje, pa tudi nekaj ponudb se je našlo vmes, a zaenkrat študentka ni zadovoljna z nobeno ponudbo. Še največ je ponudil nek drug študent - 20 evrov in vrečko pepermint bonbonov.
Kot kaže zanimanje ni več takšno kot pri Rosie, ki ji je - če opustimo moralni vidik zgodbe - 'projekt' uspel in je v žep pospravila še 9000 evrov. Ali pa nova študentka, ki imena ni razkrila, oglasa le ni postavila na stran, ki jo obiskujejo bogatejši gospodje, študentje - oglas se je namreč znašel na spletni strani za posredovanje študentskih sob - pač večinoma živijo od priložnostnega dela in žepnine ...
Je pa njena zgodba močno razburila britansko javnost. Gre namreč za obupano mlado študentko, ki bi si tako plačala nadaljevanje študija. 'Sem brucka na ugledni fakulteti. Moja družina je revna, ampak jaz si res želim doštudirati in nekoč živeti bolje. Sem blondinka, dokaj privlačna in imam prsi 32DD', je zapisala v oglasu.
Vir njenih težav so visoki stroški življenja ter dodatni izdatki za študij. Pa tudi napoved britanskih univerz, da bodo ceno študija prihodnje leto dvignile na vsaj 10.000 evrov na leto, ponekod se bo šolnina tako povišala za kar 300 odstotkov. Vse skupaj bo za marsikoga kmalu pomenilo konec sanj o diplomi. Študentka je zdaj upala, da bi iztržila vsaj enako ceno kot Rosie, kar bi približno ustrezalo enoletni šolnini ali enoletnim stroškom preživetja na univerzi.
A kot kaže, so se stvari očitno nekoliko spremenile. Devica bi naj namreč na Otoku 'stala' le še dobrih 3000 evrov. Po obsežnih reformah, ki so močno oklestile socialne transferje za revne, so tovrstne ponudbe menda zelo pogoste, pa čeprav se vse ne znajdejo na prvih straneh časopisov.
Britanski študetje so najbolj drastični reformi v zadnjih 50 letih britanskega visokega šolstva sicer ostro nasprotovali, a jim ni uspelo. Po nekaterih izračunih bodo tako v času študja morali najeti tudi do 50.000 evrov visoka posojila. Če bo nagrada za študij dobra služba, jih bodo kasneje že lahko odplačali, v nasprotnem primeru pa se Britanci bojijo, da se bodo začele tudi pri njih pojavljati ameriške zgodbe, ko ob krutih razmerah na trgu dela, študentje ne uspejo poplačati študijskega dolga.
Komentarji (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV