Končni učinek bodo “kame”, ki bi naj v prihodnosti, ko se bo zaradi klimatskih sprememb podnebje močno spremenilo, nadomestile govedo in ovce. Vsekakor bi si šejk, če bi idejo izpeljali, postavil zgodovinski spomenik. Dobra tolažba po tem, ko so morali Dubajci zaradi prezadolženosti najvišji nebotičnik namesto Burj Dubaj, v zameno za kupček denarja, poimenovati po šefu sosednjega emirata v Burj Khalifa.
“V Indiji in Aziji ljudje nujno potrebujejo delovno živino, ki je vzdržljiva in prilagojena na vremenske razmere,” meni raziskovalka kamel Lulu Skidmore.
Al Maktoum je Skidmorovo sicer prvotno najel za kloniranje kamel, po uspešnem projektu, katerega rezultat je kamela Injaz, kar v arabskem jeziku pomeni dosežek, pa so očitno na vrsti novi podvigi. Ali se bo šejku zamisel uresničila, sicer še ni jasno, saj bodo morali znanstveniki najprej rešiti problem razmnoževanja pri križanju.
Je pa že zdaj jasno, da bo projekt, čeprav je se Dubaj finančno potaplja, dobil izdatno finančno injekcijo, pa čeprav na račun gradbenih projektov. V galeriji poglejte, katera arhitekturna čudesa čakajo denar, medtem ko se Dubaj v primežu krize počasi spreminja v mesto duhov.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV