Zaradi groženj policista, ki je upal, da bodo 11-letnika vendarle našli živega, naj bi Magnus utrpel hude psihične travme, ki jih lahko ozdravi le kupček denarja.
Svojega dejanja, ki je močno prizadelo dečkovo družino, ne obžaluje. Magnus je namreč leta 2002 ugrabil ter hladnokrvno in grozljivo ubil 11-letnega bankirjevega sina Jakoba. Od obupanih staršev je zahteval milijon evrov odkupnine in zamolčal, da je Jakob že mrtev in da je njegovo truplo odvrgel v jezero.
Družina je obvestila policijo in začela se je tekma s časom, saj so vsi verjeli, da je Jakob še živ. Ko so storilcu le prišli na sled, so policisti uporabili vse mogoče taktike zasliševanja, da bi dečka vendarle rešili, a so bila njihova prizadevanja zaman, našli so le truplo.
Morilec zdaj trdi, da ima psihične težave, ker se je med zaslišanjem počutil nemočnega in prestrašenega. Očitno je pozabil, kako se je moral počutiti otrok, medtem ko ga je ugrabil, pretepal in davil.
Nemška javnost je nad odškodninskim primerom naravnost zgrožena in tudi nad odločitvijo oblasti, da ima morilec med postopkom pravico do brezplačne pravne pomoči. To naj bi namreč namigovalo, da se sodstvu njegova zahteva ne zdi tako neverjetna kot večini ostalih.
Tiskovni predstavnik zveze nemških kriminalistov Bernd Carsten je povedal, da bi bila ugoditev nori zahtevi morilca hud udarec za policijo. "Zdrava pamet pravi, da so v takšnih primerih na prvem mestu žrtve, ne storilci, poleg tega je zaslišanje potekalo v zakonsko predpisanih okvirih. Je pa v primerih, ko gre za tekmo s časom in odločanje med življenjem in smrtjo, težko ohraniti povsem mirno kri. Tudi policistom."
Komentarji (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV