Devi Lal ima 43 let in kot poroča angleški časnik Daily Mail, bi v konkurenci najbolj odvratnih služb na svetu zagotovo zmagal. Kanalizacija v mestu Delhi, ki je po velikosti osmo na svetu in ima kar 16 milijonov prebivalcev, je namreč popoln obup: polna smeti, sanitarnih odpadkov in trupel živali. In ko se zamaši, pokličejo Devija ali katerega od njegovih sodelavcev, ki se zgolj v spodnjem perilu potopijo v umazano vodo in z rokami odmašijo cevi.
Indijske oblasto so to prakso sicer prepovedale že leta 1993, a je niso uspele izkoreniniti. V državi, ki je ena najhitreje rastočih na svetu in v kateri vlada velika revščina, je očitno še vedno veliko ljudi, ki bi za preživetje ta poklic opravljali z veseljem. Devi pri opravljanju svojega poklica nima nikakršne zaščitne obleke. Oblasti mu namesto tega podarijo liter žgane pijače na dan, tako da s tem otopi svoje čute in se pripravi na delo.
V zadnjih šestih mesecih naj bi pri opravljanju tega poklica v Delhiju umrlo kar 61 ljudi, povprečna stopnja umrljivosti na delovnem mestu pa naj bi bila kar 70-odstotna.
Po podatkih Združenih narodov kar 68,7 odstotka Indijcev živi z manj kot dvema dolarjema na dan, 42,5 odstotka otrok je podhranjenih, kljub temu pa bo indijska vlada letos namenila kar 66 milijonov evrov za program poleta na Mars.
Komentarji (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV