V podjetjih, še posebej tistih, ki so ključna za delovanje države in brez katerih državljani ne moremo, so zaradi izrednih razmer vključili krizne načrte za izvajanje dela.
Tako je tudi v družbi ELES, ki je sistemski operater elektroenergetskega omrežja, od katerega je odvisno delovanje celotnega elektroenergetskega sistema v Sloveniji in ki poleg tega skrbi za nemoten mednarodni prenos električne energije.
Ker se zavedajo svoje odgovornosti, so delo organizirali tako, da so zaposleni v čim večje meri zaščiteni.
"Smo upravljalec kritične infrastrukture z najpomembnejšim členom za oskrbo z električno energijo v naši državi – Republiškim Centrom Vodenja. Medtem ko evropske države zapirajo meje, električna omrežja ostajajo povezana. Mednarodna koordinacija je v teh razmerah še toliko pomembnejša," pravijo v Elesu. Prve ukrepe so v podjetju sprejeli že 24. februarja in jih od takrat naprej sproti prilagajajo. "Verjetno ni potrebno posebej poudarjati, da se s situacijo, kakršni smo priča danes, še nismo soočili. Tako kot se z njo niso soočili v zdravstvu, šolstvu, gospodarstvu in v življenju nasploh," dodajajo na svojih družbenih omrežjih.
Ker so razmere skrajno resne, so se odločili, da ekipo šestih operaterjev popolnoma osamijo za 14 dni.

"Ekipa operaterjev je hermetično zaprta na delovnem mestu v Republiškem centru vodenja, od koder noč in dan vodi, upravlja in koordinira delovanje elektroenergetskega sistema Slovenije. Po 14 dneh se bo ta ekipa vrnila k svojim domačim, njihovo mesto pa bo za naslednjih 14 dni prevzelo drugih 6 operaterjev, kateri so v domači karanteni," pravijo.
Zavedajo se namreč, da je stanje izjemno resno, hkrati pa verjamejo, da so z ukrepi vzpostavili razmere, ko delovanje elektroenergetskega sistema ni ogroženo in bo električna energija neprekinjeno na razpolago vsem, ki jo te dni potrebujejo morda še bolj kot sicer, so še sporočili.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV