Ponujamo vam nekaj nasvetov, kako ravnati z neprimernim natakarjem oziroma v primeru slabe postrežbe.
1. Nasmehnite se. Bodite prijazni z njimi in oni bodo z vami. To je prvo pravilo za dobro postrežbo. Bili bi presenečeni, kako se nekateri gostje vedejo do natakarjev. Vsak, ki je kdaj bil natakar, ve, kako lahko odnos gosta vpliva na celotno izkušnjo večerje. In vsak bi moral kdaj poskusiti biti natakar.
2. Zavedajte se, da natakarji strežejo, niso pa služinčad. Ne glede na to, pa si oboji zaslužijo spoštovanje in primeren odnos. Zato naj vam ne bo v čast, če ste kdaj tlesknili s prsti, zažvižgali ali zavpili na natakarja. Tega ne ponavljajte več. Bodite do njih spoštljivi, kot bi si želeli, da bi bili drugi do vas, če bi bili na njihovem mestu.
3. Imejte v mislih, da ni vse, kar gre v restavraciji narobe, krivda natakarjev, saj so le en delček v procesu. Za dolgo čakanje na hrano so najverjetneje odgovorni v kuhinji. Da vam še niso postregli s pijačo, pa je morda krivo to, da je v istem času prišlo več gostov naenkrat, ki jih je treba postreči. Zato še preden začnete godrnjati nad natakarjem, pomislite, da je mogoče treba kriviti koga drugega. Vendar ne glede na vse, dober natakar se bo v imenu restavracije vedno opravičil za zamudo, in vam tudi sporočil, kako daleč je z vašim naročilom.
4. Ena možnost, da se izognete slabi postrežbi je, da greste jesti v bar restavracije. Na ta način boste ves čas v bližini natakarja in tudi on vas bo težko spregledal.
5. Če pa že naletite na natakarja iz pekla, potem lahko storite samo nekaj. Lahko zelenite in to prenašate ali pa se pritožite nadrejenemu. Pri tem ne izgubite živcev in v vaše dobro ne delajte scene, saj bo izpadlo, da je le z vami nekaj narobe, ampak mirno pojasnite, kaj vas je zmotilo in vljudno zaprosite za drugega natakarja. V kolikor je restavracija na nivoju in vredna, da se tja vrnete, vam bodo ljubeznivo ustregli. V kolikor ne, pojdite in se ne vračajte ter o tem povejte vsakemu, ki mu ne privoščite česa podobnega.
6. V večini restavracij je na voljo možnost vpisa v knjigo vtisov, pritožb in pohval, v katero lahko vnesete svoje pripombe. Seveda, če se vam sploh zdi vredno.
7. Če se vam, imate potem še vedno možnost, da restavraciji oziroma še bolje njenemu lastniku v dopisu napišete pritožbo in opišete neljubo situacijo, ki se vam je pripetila. Med delovnim časom in to še posebej v času, ko je največ gostov, se takim problemom namreč težje posvetijo. Zato, če resnično želite biti slišani in če želite, z malce sreče, prispevati k boljši tovrstni izkušnji večerje drugih, je najbolje, da se po nekaj dneh, ko boste o situaciji še malce razmislili, spravite k svinčniku in papirju. Če restavraciji ni vseeno za ugled, zaposlene in goste, boste zagotovo prejeli njihov odgovor.

8. In navsezadnje, če imate za seboj res slabo izkušnjo, pa bi še vseeno radi jedli zunaj, vam preostane le še to, da če greste ven in bi se res radi izognili slabi postrežbi, si postrezite sami v samopostrežni restavraciji ali v restavraciji s hitro prehrano.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV