
Delež Evropejcev, ki nameravajo potovati v naslednjih šestih mesecih, se je dvignil na najvišjo raven do zdaj, in sicer na 70 odstotkov po raziskavi, ki jo je tokrat pripravila Evropska potovalna komisija (ETC). Raziskavo izvaja na desetih največjih evropskih trgih, nanaša pa se na odnos do potovanj v naslednjih šestih mesecih.
51 odstotkov vprašanih Evropejcev si v naslednjih šestih mesecih želi potovati v drugo evropsko državo, 36 odstotkov vprašanih pa je za dopustovanje v domači državi.
71 odstotkov vprašanih bo v naslednjih šestih mesecih potovalo prostočasno, 19 odstotkov zaradi obiska prijateljev in družine, 6 odstotkov pa namerava potovati poslovno. Evropejci zaradi upada potovanj najbolj pogrešajo uživanje življenja v sproščujočem okolju, pobeg pred vsakdanjikom ter druženje z družino in prijatelji.
Evropejci za potovanja, ki jih načrtujejo do vključno oktobra, kažejo največji interes za počitnice na morju. 58 odstotkov tistih, ki bodo odšli na počitnice na morje, bo na potovanju porabilo več kot 1000 evrov. Na naslednjem potovanju 30 odstotkov vprašanih namerava prenočiti od 4 do 6 noči, 28 odstotkov je takih, ki bodo prenočili od 7- do 9-krat.
Za tretjino vprašanih ostajajo najbolj zaskrbljujoča potovanja z letalom in transferji znotraj destinacije. Posledično kar 39 odstotkov Evropejcev pravi, da se bodo na naslednje potovanje odpravili z avtomobilom. Ključna skrb, povezana s potovanji, ostaja ukrep karantene, ki mu sledita število primerov okužbe na destinaciji ter strah pred okužbo med potovanjem. Kar 64 odstotkov Evropejcev navaja tudi, da so strogi zdravstveni in varnostni protokoli na destinaciji ključni za varnejšo in bolj sproščeno potovalno izkušnjo.
Vzpostavitev evropskega digitalnega covidnega potrdila v kombinaciji s cepljenjem krepi potovalni duh Evropejcev. Uvedba evropskega digitalnega potrdila je bila med Evropejci zelo dobro sprejeta, saj kar 57 odstotkov meni, da jim bo ta certifikat olajšal potovanja. 57 odstotkov Evropejcev sicer na načrtovanje potovanj bolj optimistično gleda po zaslugi uvedbe cepljenja. Podatki raziskave kažejo, da ima cepljenje neposreden vpliv na rezervacijo potovalnih aranžmajev, saj namerava več kot polovica (54 odstotkov) vprašanih potovati po cepljenju proti covidu-19.
Vir podatkov: Slovenska turistična organizacija
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV