
Napitnine za Slovenijo niso nekaj tradicionalnega, vsaj tako je zapisano v priročniku Lonely planet, ki je namenjen turistom v Sloveniji. Napitnine naj bi se torej prijele šele po osamosvojitvi. Če želite svojemu natakarju pokazati zahvalo naj bi mu pustili napitnino v višini 10 odstotkov od skupnega zneska, če pa menite, da je bila njegova postrežba nadpovprečna naj se vaša napitnina dvigne na 15 odstotkov. Pri voznikih taksijev po povsem dovolje, če svoj znesek zaokrožite.
Obenem pa priročnik turistu opisuje Slovenijo kot dosti cenejšo od sosed Avstrije, Italije in Hrvaške. Cene v Sloveniji naj bi bile kar za tretjino nižje od avstrijskih in italijanskih, Hrvaška pa je bila po mnenju avtorja že tako ali tako ves čas dražja kot Slovenija. Edina 'ugodnejša' soseda naj bi bila Madžarska, kjer so cene za dobrih 30 odstotkov nižje kot pri nas. Turist s povprečnim bivališčem, srednjo drago prehrano in potovanjem v drugemu razredu pri nas preživi z manj kot 50 evri na dan. Enkrat dražje je razsipno življenje, pod 30 evrov na dan pa lahko zapravi turist, ki prespi v hostlih in si za kosilo privošči burek.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV