Na njem je pisalo, da mora za internetne storitve od 15. avgusta do 15. septembra letos, plačati nič več in nič manj kot rekordnih 1.016.627.411 evrov!
'Bil sem šokiran, ko sem videl deset mestno številko. Sedel sem, nato pa pogleda še enkrat, če je res. In potem me je postalo resnično strah,' se spominja Yavuz, ki za dostop do svetovnega spleta navadno na mesec plačuje 32 evrov.
Če bi hotel zdaj z 32 evri na mesec odplačati milijardni dolg, bi ga odplačeval 31 milijonov mesecev in se vmes postaral na 2,5 milijona let. 'Če prodam posel in vse kar imam, bi najbrž lahko odplačal zadnjih pet številk na računu.'
Po začetnem šoku se je odločil preveriti, s čim si je prislužil takšen račun, saj je bil prepričan, da tudi v tujini ni prenesel toliko podatkov. A je bil ponudnik jasen - v roku, navedenem na položnici, je treba plačati celoten znesek, če ne mu bodo zaračunali še zamudne obresti. O tem, da so se morda zmotili, niso hoteli niti slišati.
Zato je Yavuz poklical še medije, ki so ponudnika o rekordnem računu povprašali še enkrat. Tokrat je bila novica dobra. Prišlo je do napake. Se jim je pa menda prvič zgodilo, da so na račun zapisali napačen znesek. Ali pa se ob 'manjših napakah' pač ni nihče pritožil.
Yavuz je vesel, ker mu računa ni treba plačati, javnost pa je bila nad njegovo zgodbo ogorčena, saj se je namreč že drugič v kratkem času zgodilo, da so podjetja uporabnike na smrt prestrašila z neupravičenimi, a astronomsko visokimi računi. Pred časom je namreč družina po mesecu dni bivanja v novem stanovanju od elektro podjetja dobila račun za elektriko v višini četrt milijona evrov.
Komentarji (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV