Cekin.si
Mark Zuckerberg
Koristno

Mark Zuckerberg dva meseca ne bo hodil v službo

Š.Z.
25. 11. 2015 10.23
6

Ustanovitelj Facebooka Mark Zuckerberg dva meseca ne bo hodil v službo. Vzel bo očetovski dopust, med katerim se bo posvetil ženi Priscilli in novorojeni hčerki, ki bo kmalu privekala na svet.

"S Priscillo se pripravljava na prihod najine hčerke. Izbrala sva najine najljubše otroške knjige in igrače. Razmišljala sva, da si bova vzela prosto v prvih mesecih njenega življenja. Gre za osebno odločitev in odločil sem se, da bom po rojstvu hčere dva meseca na očetovskem dopustu. Vsak dan se vse bolj zavedava realnosti in komaj čakava na začetek novega poglavja v najinih življenjih. Objavljam fotografijo Beasta z otroškim sedežem. Ve, da se nekaj pripravlja," je zapisal Mark Zuckerberg na Facebooku ter si prislužil več kot 300.000 všečkov in ogromno pozitivnih komentarjev.

 

 

Priscilla and I are starting to get ready for our daughter's arrival. We've been picking out our favorite childhood...

Posted by Mark Zuckerberg on 20. november 2015

 

Da pričakujeta punčko, je objavil 31. julija na Facebooku, a nikoli ni razkril predvidenega datuma poroda. Ker pa je poleti zapisal, da so mimo najbolj tvegani dnevi in da mu je hči že pokazala palec gor, lahko sklepamo, da je bila Priscilla noseča okoli tri mesece. Vest o naraščaju lahko torej pričakujemo decembra, januarja ali februarja.

Na ravni države v ZDA ni plačanega dopusta za nove mamice, zato so pravice odvisne od podjetja do podjetja. Pri Facebooku imajo po besedah Marka Zuckerberga do štiri mesece plačanega dopusta za nove starše. "Raziskave so pokazale pozitivne učinke tako na otroke kot na starše, če si vzamemo čas za novorojence. Pri Facebooku ponudimo zaposlenim do štiri mesece plačanega porodniškega ali očetovskega dopusta, ki ga lahko izkoristijo kadar koli," je zapisal.

Komentarji (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
janezpodre 25. 11. 2015 13.30
+6
Še ma srečo, da ma 42 miljard, da ne bodo lačn.
BŠK 25. 11. 2015 12.30
+6
Joj, kako so bili lepi časi, ko še niso bili fejstbukovi in kreljasti.... Danes pa nihče ni več realen, ampak vsi zasanjani da se kadi....
mb6 25. 11. 2015 11.56
+6
Mogoče bi bilo ob tem dobro, da se zavemo v kako "gnilem" sistemu živimo. Ta nam nudi 12 mesecev plačanega porodniškega dopusta IN še nekaj dni dopusta očetom, možnost izbire, da pri otroku doma ostane mama ALI očka.... Konec koncev imamo dokaj dostopno šolstvo in (kakor koli že urejeno) dokaj solidno zdravstvo. Ne cedita se samo med in mledko, vse pa tudi ni tako zelo slabo v tejle naši Sloveniji ;)
needspeed 25. 11. 2015 13.18
+0
popravek...plačan porodniški dopust ima in ga lahko koristi zgolj mati otroka, in sicer prve tri mesece. nadaljnih šest mesecev je
needspeed 25. 11. 2015 11.51
-3
ja fajn njemu, da loh gre za 2 mesca na dopust...njegove delavke pa vrjetno po treh dneh poroda že nazaj...
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1072