Cekin.si
Matura, srednja šola, opravljanje izpita

Koristno

To ministrstvo sporoča maturantom, ki bodo med maturo zboleli

M.M.
10. 05. 2021 05.00
0

Maturantom, ki bodo med izvajanjem letošnje mature zboleli in jo zato opravljali v jesenskem roku, se bo štelo, kot da so maturo opravili v spomladanskem izpitnem roku. Tako želi ministrstvo zagotoviti enako obravnavo kandidatov za vpis v visoko šolstvo.

V uradnem listu je bil 4. marca objavljen Sklep o prilagoditvi splošne in poklicne mature v šolskem letu 2020/21, ki določa, da kandidati, ki izpolnjujejo pogoje za opravljanje mature v spomladanskem izpitnem roku, pa zaradi zdravstvenih težav ali drugih upravičenih razlogov, ki so posledica epidemioloških razmer, želijo prvič opravljati maturo v jesenskem izpitnem roku, lahko podajo vlogo na pristojno državno komisijo.

O utemeljenosti razlogov za prvo opravljanje mature v jesenskem roku odloči pristojna državna komisija.

Kandidatom, ki so na podlagi odobritve pristojne državne komisije opravljali maturo prvič v jesenskem roku, se pri uveljavljanju pravice do vpisa v nadaljnje izobraževanje upošteva, kot da so maturo opravili v spomladanskem izpitnem roku.

Skrb, da bi ti kandidati bili v neenakopravnem položaju v primerjavi z ostalimi, je odveč, pravijo na ministrstvu za izobraževanje.

Veliko prahu in skrbi je namreč dvignil med drugim tudi primer dijakinje, ki zaradi okužbe ni pisala eseja, fakulteta pa ji je sporočila, da se ne more vpisati ... Več o tem primeru si preberite tukaj

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 795