Najdražji šampanjec na svetu si je svojo ceno krepko zaslužil, saj je več kot osemdeset let ležal na dnu morja. Šampanjec vinogradniške hiše Heidsieck spoštljivega letnika 1907 je bil leta 1916 na poti do ruske kraljeve družine, vendar je ladja, s katero je pošiljka potovala, potonila ob finski obali.
Po 81 letih so potapljači odkrili zaklad na dnu morja – 200 nedotaknjenih steklenic najboljšega šampanjca. Odkriti zaklad so prodali na dražbi, kupili pa so ga v moskovskem hotelu Ritz-Carlton. Steklenica vas bo stala "skromnih" 275.000 dolarjev.
Če si v teh časih krize ne morete privoščiti 275.000 dolarjev za steklenico, se lahko zadovoljite s slovensko penino, ki je zorela na dnu slovenskega morja v Piranu. Imenuje se Oceanus, dobite pa jo v vinogradništvu Črnko za 200 evrov.
Tudi če imate 50.000 dolarjev, ki jih lahko pogrešate, si ne morete privoščiti šampanjca Pernod-Ricard Perrier-Jouet. Za nakup morate biti, kot pravijo izdelovalci, ultrabogati. Ponujajo ga le bogatašem iz ZDA, Velike Britanije, Japonske, Kitajske, Rusije, Švice in seveda Francije. Vsi, ki se bodo odločili za nakup, se bodo morali podati na vzhod Francije, kjer bodo sodelovali pri izbiri okusa.
Enega najdražjih šampanjcev na svetu je prineslo novo leto 2005, ko je Dom Perignon izdal posebno edicijo z imenom White Gold Jeroboam. Prodaja se v trilitrskih steklenicah po ceni 40.000 dolarjev. No, visoka cena ni toliko zasluga žlahtne pijače kot steklenice, ki je narejena iz belega zlata.
Prav tako leta 2005 so na dražbi v avkcijski hiši Sotheby's v New Yorku za 17.625 dolarjev prodali šestlitrsko steklenico šampanjca Cristal brut, letnik 1990.
Če niste vedeli, dobijo šampanjske steklenice svoje ime tudi glede na količino: 1,5-litrska steklenica je magnum, 3-litrska jeroboam, 4,5-litrska rehoboam, 6-litrska metuzalem, nato pa si na vsake tri litre sledijo še imena starodavnih kraljev: Salmanazar, Balthazar in Nebukadnezar.