
Pogodbo z obstoječim ponudnikom oziroma naročnino lahko prekinete, ko boste poravnali vse obveznosti, plačali račune in poravnali morebitne obveznosti iz sklenjenih pogodb, denimo pri nakupu subvencioniranega mobilnika. A nikar nepremišljeno ne hitite z odpovedjo pogodbe, saj lahko izgubite svojo telefonsko številko.
Če boste prekinili naročniško razmerje, bo vaša dosedanja številka najmanj pol leta blokirana. Svetujemo, da obiščete novega izbranega operaterja ali ponudnika in ga pooblastite, da za vas opravi prenos obstoječe številke, ki jo trenutno uporabljate, saj vam jo bodo v nasprotnem primeru blokirali za vsaj pol leta, načeloma to pomeni, da je številka v praksi izgubljena. Sicer mobilni operaterji in ponudniki svojim uporabnikom skladno z določili agencije APEK omogočajo prenosljivost številk od 1. januarja 2006 dalje.
Nataša Osolnik z Mobitela pojasnjuje, da lahko njihovi naročniki lahko skladno s splošnimi pogoji kadarkoli prekinejo naročniško razmerje. Zaradi spremembe pogojev s 1. avgustim 2010 imajo možnost, da v roku 30 dni od objave sprememb, s katerimi se ne strinjajo, naročniško razmerje prekinejo tudi pod nekoliko drugačnimi pogoji.
V praksi to pomeni, da lahko svoj mobilni telefon, ki ste ga kupili v akcijski ponudbi, vrnete, zanj boste plačali uporabnino, namesto da bi plačali pogodbeno obveznost zaradi predčasne prekinitve vezave. Od naročniške pogodbe lahko odstopite s pisno izjavo, ki jo pošljete na naslov operaterja, lahko pa jo oddate v njihovem centru, kjer vam bodo izračunali tudi višino uporabnine.
Pravica do odstopa od naročniške pogodbe ne vpliva in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti naročnika ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnika.
Odstop od aneksa k pogodbi za nakup opreme po subvencionirani ceni, kot tudi prekinitev naročniškega razmerja, lahko naročniki uredijo izključno v Mobitelovih centrih. Telefonske številke pa v primeru prekinitve naročniškega razmerja ni možno ponovno aktivirati najmanj pol leta od dneva prekinitve razmerja.

Jure Bohinc s Simobila pravi, da je prenosljivost številk med operaterji zasnovana tako, da je karseda enostavna, saj lahko uporabnik vse potrebno uredi pri svojem novem izbranem operaterju. Uporabnikom svetujejo, da ob odločitvi za zamenjavo ponudnika ne prekinejo svojega naročniškega razmerja pri svojem obstoječem operaterju, temveč se odpravijo na prodajno mesto novega izbranega ponudnika, ki bo za uporabnika uredil celoten postopek prenosa številke.
To je tudi edini način, da bo uporabnik obdržal svojo obstoječo številko in jo pri novem ponudniku nemoteno uporabljal še naprej. Dodajajo, da je postopek prenosa številke in sklenitve novega naročniškega razmerja enostaven in hiter, v povprečju traja okrog 15 minut.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV