Na vrhu seznama se nahaja zasebnost v trenutkih, ki jih ne znani ne neznani ljudje ne želijo deliti z javnostjo. A sodobna tehnologija omogoča, da lahko skoraj vsak fotografira in snema - le primeren mobilnik potrebuje. In fotografije na grozo nič hudega slutečih vpletenih končajo na spletu.
Nekaj podobnega se je zgodilo v primeru Caroline Wimmer. 26-letno Američanko je s kablom sušilnika za lase zadavil njen prijatelj Calvin Lawson, ki ga je sodišče za kruto dejanje obsodilo na 25 let zapora.
Truplo so našli starši, ki so najprej poklicali hitro medicinsko pomoč. Ko je ta prišla, pa se je bolničar bolj kot s svojim delom ukvarjal s fotografiranjem trupla nesrečnega dekleta in ji takoj objavil na svoj profil na strani spletnega socialnega omrežja Facebook.
Ko so to odkrili starši, so se pritožili njegovim nadrejenim. Bolničar je bil odpuščen, dobil je prepoved opravljanja poklica, opraviti pa mora še 200 ur družbeno koristnega dela. A škoda je bila že storjena, saj so fotografije zaokrožile po spletu.
Starši nesrečne Caroline zdaj tožijo Facebook, ker slabo nadzira objavljene vsebine. Osnovni cilj tožbe je Facebook prisiliti, da razkrije seznam ljudi, ki so kopirali sporne fotografije, če pa se bo družba temu še naprej upirala, se bo tožba za seznam, spremenila v tožbo za milijone, napoveduje družinski odvetnik. Starši so namreč pripravljeni na dolg boj, da fotografije mrtvega dekleta za vedno izginejo iz interneta.
Komentarji (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV