Večina njegovih prijateljev zapisa ni vzela resno, le njegov najboljši prijatelj John Slater je bil prepričan, da se mladenič o čem tako resnem ne bi šalil, zato je poklical policijo.
Ta je posredovala takoj in enega od roparjev ujela še na kraju zločina. Druga dva sta uspešno pobegnila, a sta med begom izgubila dovolj dokaznega materiala, med drugim tudi mobilnik, po katerem so ju identificirali in kasneje ujeli.
'Ko sem v hiši videl tri oborožene moške s kapucami na glavi, nisem vedel, kaj naj storim. V resnici zares ne verjamem, da je Facebook orodje, namenjeno tovrstnim nujnim dogodkom, a ker nisem imel pri sebi telefona, da bi poklical policijo, sem upal, da bo tudi to pomagalo,' priznava študent. Policisti pa so povedali, da je s svojim prisebnim - pa čeprav nekoliko nenavadnim - dejanjem, kateremu izmed članov družine najbrž tudi rešil življenje.
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV