Joan R. Ginther očitno rada igra loto. In če bi iskali tistega, ki je v igri loto najuspešnejši na svetu, bi Joan zagotovo pobrala glavno nagrado. Prvič, leta 1993, je zadela 5,4 milijona ameriških dolarjev, kakšnih deset let pozneje še 2 milijona, čez dve leti 3 milijone dolarjev in na koncu, leta 2008, še 10 milijonov dolarjev.
Poznavalci iger na srečo v Ameriki se ob tem le nasmehnejo in vedo povedati, da če bi se to zgodilo v Las Vegasu, bi Joan najprej aretirali in šele nato vprašali, kako je goljufala. Možnosti, da bi imel nekdo tako srečo, so namreč skoraj nične. Bolj natančno 1:18 kvadrilijonov. Avtorji članka take možnosti enačijo z možnostjo, da bi med vsemi zrnci peska na svetu izbrali ravno pravega.
Potem ko je že četrtič zadela na lotu in so o njej poročali različni mediji, je na plan prišlo nekaj zanimivih dejstev: Loto je vplačala vedno v isti poslovalnici, v mestecu Bishop, v zvezni državi Teksas, kjer je odraščala. Navezanost na rojstni kraj je sicer občudovanja vredna, toda že več desetletij živi v Las Vegasu, prestolnici iger na srečo. Zakaj bi torej potovala 2500 kilometrov, da bi ravno v tem kraju vplačala ravno to igro na srečo?
Drugo dejstvo, zaradi katerega je marsikdo podvomil v srečo, je njena izobrazba. Joan je namreč nekdanja profesorica matematike, z doktoratom, ki ga je naredila na eni najbolj priznanih univerz na svetu, Stanfordu. Njena specializacija: statistika.
Zaradi omenjenih dejstev se tako novinarji kot davčna uprava sprašujejo, ali je možno, da je Joan R. Ginther uspelo izpeljati algoritem, s pomočjo katerega lahko napove dobitno kombinacijo v kraju, kjer loto vplačuje. Tudi če se sprašujejo, pa bo to nemogoče dokazati. Očitno so se organizatorji loterije težave lotili bolj praktično. Plačilno mesto v mestecu Bishop, ki je doktorici matematike prineslo milijone dolarjev, so enostavno ukinili.