Cekin.si
Porsche cayman

Koristno

Internetni avto trgovci poberejo denar, avtov od nikoder. Med žrtvami tudi Slovenci?

N.Š.G.
25. 05. 2011 13.17
1

Porscheja je hotel kupiti kar prek spleta, a ga na žalost ne bo nikoli videl. Ujel se je namreč v romunsko spletno ukano.

David Lloyd iz Caledonie se je odločil, da si bo kupil nov avtomobil. Na spletni strani autotrader.com je poiskal konjička zase – porscheja caymana in ga plačal s kreditno kartico. Zanj je odštel 32.500 dolarjev.

Na žalost avtomobila ne bo nikoli videl, saj je njegova transakcija pristala v rokah romunskih spletnih prevarantov.

Avtomobil naj bi mu dostavili v maju, vendar nanj že cel mesec čaka zaman. Prodajalec je našel številne izgovore, zakaj avtomobila še vedno ni na dogovorjenem naslovu. Vseh 32.500 dolarjev je izginilo, edino, kar bo dobil, je 1200 dolarjev varščine.

Izkazalo se je, da je stran, na kateri je avtomobil kupil, le preslikava originalne strani in je bila postavljena za spletne prevare. Ko je policija raziskala denarno transakcijo, je ugotovila, da je bilo Lloydovo nakazilo z bančnega računa nakazano na račun ameriške banke. Pojasnili so, da omenjeni račun povezujejo z organizirano kriminalno združbo iz Romunije.

"Tako na žalost delujejo organizirane kriminalne združbe in vse več je ljudi, ki jih opeharijo za njihove prihranke. Je pa to največja transakcija, ki sem jo do sedaj videl," je pojasnil višji policijski inšpektor Gary Larsen.

----------------------------------

Slovenska prevara

So pa spletne prevare na žalost pogoste tudi v Sloveniji in pred časom smo na našem forumu objavili zgodbo Slovenca, ki je spletni strani avto.net objavil oglas za avtomobil. Čez nekaj dni se mu je javil potencialni kupec Robert iz Anglije, ki se je odločil, da vozilo vzame in pokrije celotne transportne stroške. Čez nekaj tednov pa je iz Dubaja prejel ček z veliko previsokim zneskom. Razlika v dogovorjenem znesku naj bi bila namenjena za transport. Nato je prejel dopis transportnega podjetja, kamor naj bi nakazal razliko v denarju.

Banke naj bi dejansko tak ček tudi vnovčile, a takoj po tem, ko bi se izkazalo, da za vnovčenje čeka ni kritja, tudi pozvale k vrnitvi denarja. Če bi naš bralec že nakazal dvignjeni denar navideznemu 'transportnemu' podjetju, bi moral banki denar vrniti iz lastnega žepa.

Na Cekinu si preberite tudi kakšne goljufije prežijo na vas na svetovnem spletu!

Branje 24ur.com - 3
Branje 24ur.com - 3FOTO: Špela Zupan
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861