Če vas torej pot na takšen ali drugačen način slučajno zanese v kakšnega izmed naslednjih živalskih vrtov, ne izpustite odlične priložnosti za nepozaben ogled. Poleg naziva in osnovnih značilnosti posameznega živalskega vrta pa smo navedli tudi cene enodnevnih vstopnic za otroke, odrasle in družine (raznih popustov za študente, seniorje itd. nismo upoštevali). Naj še omenimo, da smo bili pri raziskovanju osredotočeni le na živalske vrtove zunaj naših meja – domačega (ljubljanskega) živalskega vrta torej nismo vzeli pod drobnogled, čeprav bi si ob drugačnih merilih nedvomno to tudi zaslužil.
Živalski vrt v Orlandu, ZDA
Disneyworld v Ameriki velja za največji zabaviščni center na svetu, v katerega spada tudi živalski vrt Animal Kingdom v Orlandu. Razprostira se na več kot 500 hektarjev velikem posestvu, sestavljen pa je iz več tematskih sklopov. Velja za enega največjih in najbolj obiskanih živalskih vrtov. Večina obiskovalcev priporoča obisk Sea Worlda, kjer se cene vstopnic gibljejo med 30 in 35 evri za otroke in nekaj evrov več za odrasle. Za celodnevni obisk Disneyja, kjer ima posameznik dovoljen vstop v različne, vnaprej znane tematske sklope, pa mora za posebno enodnevno vstopnico odšteti od 70 do 90 evrov. Več o ceni vstopnic mega velikega Disneyjevega parka
Živalski vrt v Baslu, Švica
Zooli, kakor mu prebivalci Basla radi pravijo, naj bi bil druga najbolj obiskana švicarska znamenitost. V njem najdemo različne živalske vrste, prava posebnost pa je mali podvodni konj. Cene vstopnic so različne – za mlajše otroke stane obisk približno 5 evrov, odrasli pa morajo za vstop nameniti 12 evrov. Imajo pa tudi posebno ponudbo za družine – obisk tamkajšnjega živalskega vrta za par z enim otrokom stane namreč 27 evrov.
Živalski vrt v Berlinu, Nemčija
Velja za najstarejši živalski vrt v Nemčiji, katerega zvezda je polarni medved Knut. (Nekoč) mali polarni medvedek, ki je danes že čisto pravi medved, je prava atrakcija v živalskem parku, saj ima poleg svoje blagovna znamka tudi svojo čisto pravo poštno znamko. Cene vstopnic: 6 evrov za otroke, 12 evrov za odrasle.
Živalski vrt v Pragi, Češka
Čeprav praški živalski vrt ne velja za največjega, si v njem lahko ogledate preko 4.600 različnih živali. Češki živalski vrt je dolgo časa veljal za vodilnega po številu v živalskem vrtu rojenih živali. Na svoj račun pa z obiskom pridejo predvsem otroci v tako imenovanem otroškem živalskem vrtu. Gre za samostojen sklop, kjer lahko otroci razvajajo in hranijo različne domače živali s kmetije (ovce, koze, pujse, zajce …). Vstopnina za otroke je malo manj kot 4 evre, odrasli pa morajo za vstopnico odšteti 6 evrov.
Živalski vrt v Blackpoolu, Anglija
Po priporočilu raznih letalskih družb, ki vsako leto ocenjujejo in priporočajo zanimive destinacije za obisk, spada živalski vrt v Blackpool med top 5 najboljših živalskih vrtov v Evropi. Nahaja se v angleškem obmorskem zabaviščnem mestu, v njem pa lahko med drugim vidite tudi gorile in dvogrbe kamele. Vstopnina za otroke stane 12, za odrasle pa malo manj kot 17 evrov.
Živalski vrt Schönbrunn, Dunaj, Avstrija
Če ima Berlin Knuta, pa ima Dunaj družino pande – mamo Yang Yang, očeta Long Hui in mladička Fu Long (ime pomeni "srečni zmaj“), ki se je skotil nikjer drugje kot v živalskem vrtu. Še bolj odmevno pa je bilo v tem živalskem vrtu slonovo "rojstvo“, ki naj bi se sploh prvič zgodil na evropskih tleh. Sicer ta živalski vrt med drugim velja za najstarejši živalski vrt na svetu, kjer lahko vidite tudi ogroženo vrsto pingvinov – čopaste in humboldtove pingvine. Cena vstopnic: 12 evrov za odrasle, 5 evrov za otroke in mlade.
Živalski vrt v Pretorii, Južna Afrika
Pester in unikaten pa je živalski vrt v Pretorii, ki se nahaja v Južni Afriki. Posebnost tega živalskega vrta je v tem, da se večina domujočih v živalskem vrtu tudi skoti. Obiskovalci imajo možnost tudi posvojiti določeno vrsto živali, prav tako pa lahko celo prespijo v živalskem vrtu. In vstopnina? 5 evrov za odrasle in 3,5 evra za otroke.
Živalski vrt San Diego, Kalifornija, ZDA
Živalski vrt v San Diegu velja za enega najmodernejših živalskih vrtov na svetu, ki ga letno obišče na milijone obiskovalcev. Zaradi ogromne velikosti objekta si je živali mogoče ogledati tudi z avtobusa ali s pomočjo gondole, ki je speljana nad živalskim parkom. Trenutno si lahko v tem živalskem vrtu ogledate tudi kenguruje in nosoroge, posebno pozornost pa obiskovalci namenjajo ogledu pand, v živalskem vrtu pa domujejo tudi najstarejši prebivalci – galapaške želve velikanke. Enodnevna vstopnina za odraslega človeka stane 28 evrov, za otroke pa 20 evrov. Naj še omenimo, da poleg živalskega vrta v San Diegu, za znamenitega velja tudi živalski vrt Smithsonian v Washington D. C., kjer pa je vstop za vse brezplačen.
Živalski vrt v Singapurju
V singapurskem živalskem vrtu, ki z izgledom bojda najbolje posnema naravno okolje živali, je obisk vse prej kot le zgolj obisk. Živali živijo na velikih odprtih območjih, ki so od obiskovalcev ločena z "naravnimi“ ogradami, glavna atrakcija v živalskem vrtu pa je bengalski tiger z belo dlako. V singapurskem živalskem vrtu je praktično mogoče početi vse, se poročiti, se izobraževati ali pa imeti "zajtrk z orangutani" oziroma "kosilo z levi". Za odrasle vstopnina znaša 13,5 evra, za otroke pa 9 evrov.
Živalski vrt v Torontu, Kanada
Velja za največji kanadski živalski vrt, ki je poznan po orangutanu Budiju. Zaradi pestrega in številčnega izbora živalskih vrst si obiskovalec težko ogleda živalski vrt v enem dnevu, saj ima na voljo kar 10 kilometrov dolgo sprehajalno pot. Otrokom pa je prav tako namenjen vodno-zabaviščni park in otroški živalski vrt. Cena vstopnic za odrasle znaša približno 16 evrov, za otroke in mlade pa je za 4 evre cenejša.
Živalski vrt Ueno v Tokiu, Japonska
Ueno Zoo ali živalski vrt Ueno je najstarejši živalski vrt na Japonskem. Ustanovljen je bil leta 1882 in se do danes razširil na približno 35 hektarjev veliko območje. Trenutno domuje več kot 2.800 živali, ob sončnih dneh pa ga lahko obišče več kot 30 tisoč obiskovalcev. Med tamkajšnje senzacije spadata rdeči pandi Tong Tong and Ling Ling. Za otroke je vstop brezplačen, odrasli pa morajo odšteti približno 5 evrov.
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV