Cekin.si
Hotel Kempinski Palace Portorož.

Koristno

Prestiž Evrope se na ogled postavi

Tony Carter
25. 01. 2010 14.00
0

Večina tistih, ki sploh ve zanje, bi jih zelo rada imela, a si jih lahko privoščijo le redki, saj vrhunski izdelki predstavljajo znamenje prestiža in simbolizirajo uspešnost ter nemo pričajo o bogastvu, ki stoji za njimi.

Hotel Kempinski Palace Portorož.
Hotel Kempinski Palace Portorož.FOTO: kempinski palace portorož
Rolex
So ure in je Rolex. Čeprav obstajajo še dražje manufakture ur, ki letno naredijo le nekaj kosov zapletenih in izjemno vrednih kronografov, je le Rolex svetovno prepoznavna znamka, saj je poznana vsem, na vseh celinah in vsem družbenim razredom. Švicarska natančnost in neizprosnost, trajnost in fukncionalnost, tako se glasi ključ do uspeha. Dodajte še močno in prepoznavno oglaševanje ter zvestobo tradiciji, pa boste dobili brezkompromisni Rolex, ki izdeluje nekatere modele popolnoma nespremenjene že več kot petdeset let.

Hotelska veriga Kempinski
Tukaj lahko kovčke pripravita tudi Hilton ali Sheraton; najbolj prestižna hotelska veriga tega sveta prihaja iz Švice. Vsak hotel v verigi Kempinski ima svoj lasten stil, prepoznavnost in značaj. Od mestnega hotela preko podeželske vile do sanjskega pošitniškega centra ponujajo hoteli Kampinski prenočišče na najvišji ravni.

Cartier
Francoski draguljar, hiša Cartier, ki letos praznuje 100. rojstni dan, se ponaša tudi z naslovom "draguljarski kralj", saj je od leta 1902, ko so na britanskem dvoru kronali kralja Edvarda VII., uradni draguljar britanske kraljeve družine, pa tudi večine kraljevskih družin po Evropi. Žal pa draguljar z obžalovanjem ugotavlja, da se lepote draguljev preredko bleščijo vsem na očeh, saj večina najdražjih in najlepših stvaritev tiho ždi v temačnih globinah bančnih trezorjev.

Gucci
Kdo bi si mislil, da se bo iz majhne sedlarske delavnice v Firencah, kjer je svojo kariero začel Guccio Gucci, ime ustanovitelja uveljavilo kot sinonim za luksuz? Potem ko je v osemdesetih letih zaradi družinskih prepirov in spletk podjetje skoraj propadlo, mu je kreator Tom Ford v devetdesetih letih povrnil staro slavo in zagotovil bleščečo prihodnost.

Meissen
Nemška tradicija, prefinjenost, zanesljivost in izjemnost. Sinonim za porcelan že skoraj tristo let. Iz preproste manufakture, uradno priznan kot porcelan "državnega pomena". Preživel je menjave režimov, vojne in kot pred desetletji tudi danes predstavlja visoko zaželeno darilo, ne glede na to, ali ste visok državnik na obisku pri nemški kanclerki ali pa vam ga bodo podarili ob osebnem prazniku. Prestiž visoke kakovosti in še višjega slovesa.

Prada
So vse hudičevke iz Prade? Četudi je temu tako, uživa ta italijanska modna znamka svetovni ugled. Torbice, čevlji, obleke, dišave – izdelki so tako vroči, da množično poganjajo tudi svetovno industrijo ponaredkov. A poznavalke pravijo, da je razlika občutna. Njihovi možje prikimajo, ko pogledajo račun.

Rolls-Royce
Luksuzni sin nemškega BMW koncerna, britanski rolls royce, prav gotovo pritegne poglede povsod, kjer se bo ustavil. Številka njegove cene je najmanj šestmestna, že od leta 1911 pa na pokrovu motorja ponosno drvi srebrn kipec "Duh ekstaze – Spirity of Ecstasy", kot se imenuje uredno, ali, kot mu pravi večina zanesenjakov, preprosto – Emily.

Chanel
Leta 1939, v začetku druge svetovne vojne, so se oblikovalci odločili, da zaprejo njene trgovne. Verjela je, da ni bil čas za modo. V hotelu Ritz je živela več kot 30 let. Naredila ga je za svoj dom, celo med nacistično okupacijo Pariza. Leta 1945 se je preselila v Švico, v Pariz pa se je vrnila leta 1954, to je bilo leto, ko se je vrnila v svet mode. Njena nova kolekcija je bila najtopleje sprejeta med Američani, ki so postali njeni najbolj številni kupci. Gabrielle Chanel-Bonheur, bolj znana kot Coco Chanel, je umrla v Parizu 10. januarja 1971 v 88. letu, v svojem apartmaju v hotelu Ritz, pokopana pa je v Švici. Na nagrobnik je vklesana levja glava, ki predstavlja njen rojstni znak, leva. In še zdaj, skoraj štirideset let po njeni smrti, je neminljivi znak visoke mode, njena "preprosta" črna obleka in parfum Chanel No.5 pa sta, tako kot ona, večni legendi sveta prestiža.

Porsche
Verjeli ali ne, skoraj tretjina avtomobilov na nemških cestah spada v hišo Porsche. Nič čudnega, saj je izdelovalec hitrih in prestižnih avtomobilov iz Stuttgarta pod svoje okrilje spravil koncern Volkswagen, s tem pa tudi blagovne znamke VW, Audi, Škoda in Seat. VW je nato "vrnil udarec" in skoraj prevzel prezadolženi Porsche, pa so vmes posegli bolj ali manj skrivnostni finančni tokovi, tako da iz tega ni bilo nič. Najbolj poznana luksuzna znamka iz ene najbolj gospodarsko razvitih držav sveta praviloma vozi le v sanjah voznikov in nikoli ne pristane v domači garaži. Prestiž ima, ne brez razloga, svojo ceno.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861