Cekin.si
image (28)

Koristno

Telefon za 5,5 milijona evrov!

Tony Carter
14. 10. 2010 17.00
2

Večina uporabnikov mobilne telefonije je povsem zadovoljna s kakovostnim mobilnikom, ki brez težav izpolnjuje njihove zahteve, a mnogi tudi vedo, da so mobilniki potrošno blago. Ko odsluži svoje, roma v reciklažo. Česar pa prav gotovo ne bi naredili z enim izmed najdražjih na svetu!

iPhone 4 Diamond Rose

Samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo prestižna zlatarna Stuart Hughes izdelala telefon, ki bo dražji od vsega kar ste dosedaj pritiskali k ušesom. iPhone 4 Diamond Rose je postal absolutni zmagovalec, saj boste za telefon okrašen s 500 diamanti, ki imajo skupaj kar 100 karatov, odšteli enormnih 5,5 milijona evrov. Stuart Hughes je znan po izdelavah luksuznih različic mobilnih telefonov, saj iz njegove zlatarne prihajajo zlati, srebrni in platinasti telefoni različnih blagovnih znamk.

Ulysse Nardin’s The Chairman, 35.500 evrov

"The Chairman" ali po naše Predsednik uprave iz kreatorske hiše Ulysse Nardin je najdražji androidni pametni telefon. Premore tako zaslon na dotik, kot tudi klasično, oprijemljivo tipkovnico. Ime Ulysse Nardin sicer ponavadi povezujemo s svetom prestižnih ur in to dejstvo se pozna pri oblikovanju telefona samega. Tipke za nastavitev glasnosti so oblikovane kot tiste na pravi ročni uri, krono na sredini pa lahko celo navijate in tako generirate nekaj napetosti, s katero lahko nekoliko napolnite svoj mobilnilk. Drug način polnjenja pa je že dolgo znan iz sveta urarstva, kinetični rotor skrbi za induciranje napetosti in ob premetavanju ter premikih telefona doda nekaj življenja bateriji, saj veste – po sistemu kamen na kamen palača. Sam sistem kinetičnega generatorja so pri proizvajalcu tudi ponosno pokazali, viden je na zadnji strani telefona.

Nokia 8800 Arte z rožnatimi diamanti, 96.000 evrov

Oblikoval jo je svetovno priznani avstrijski oblikovalec nakita Peter Aloisson, sam mobilnik je iz 18 karatnega belega zlata, na njem boste v umetelne vzorce našli 680 rožnatih in belih diamantov v skupni teži 21,5 karata. Med tehnične sposobnosti pa lahko pripišemo kamero oziroma fotoaparat s 3,15 megapiksla ločljivosti z avtofokusom, glasbeni predvajalnik, povezavo bluetooth in elektronski diktafon.

iPhone The Princess Plus, 126.500 evrov

Mobilnik je svoje princeskasto ime dobil po načinu rezanja diamantov (The Princess cut). Tako so oblikovali 138 od skupno 318 diamantov, ki jih lahko naštejete na mobilnikovi površini. Preostalih 180 diamantov je rezanih na način briljantnega reza. Skupno na telefonu najdemo za 17.75 karata diamantov, dodajmo še obrobo iz 18 karatnega belega zlata. iPhonova princeska s plusom je vredna 126.500 evrov, medtem ko ponujajo tudi bolj "ljudsko" različico, ki se imenuje "samo brilijanti" (Brilliants only), privoščite si jo lahko "že" za 47.500 evrov.

Sony Ericsson Black Diamond, 215.000 evrov

Izjemna cena tega telefona ne prihaja iz bleščečih kamenčkov, kot pri večini konkurentov, ampak predvsem iz visoko tehnoloških pogruntavščin, natančne izdelave in drznih inženirskih potez. To seveda ne pomeni, da telefon ne bo pritegnil množice pogledov – nasprotno! Tehnologija OLED pod ohišjem iz poliranega polikarbonata, odpornega na praske, ki pokriva celoten telefon, torej tudi zaslon s štirimi megapiksli, oblikovan je brez vsakih robov. Zrcalni videz daje telefonu prefinjen in futurističen videz.

Vertu Signature Cobra, 222.000 evrov

Tale nekoliko načičkan in našemljen telefon je tako zelo ekskluziven, da so jih naredili le osem. Zasnoval in izdelal jih je francoski draguljar Boucheron. Podpisana Cobra je narejena iz dveh brezbarvnih diamantov, dveh zelenih smaragdov in 439 rdečih rubinov. Za kupce, ki so le zelo bogati in ne "svinjsko bogati", je na voljo manj svetleča se verzija – beri, brez rubinov. Takšnim mobilnikom se bo reklo Vertu Signature Python, njihova cena znaša 82.400 evrov, na voljo jih bo le dvajset. Oba mobilnika jasno pokažeta, na koga ali kaj prisegata – kače, ki vzbujajo spoštovanje, mogoče tudi strah. Predvsem pred krajo...

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot, 716.500 evrov

Pravijo mu ultra-ekskluzivni mobilnik, le trije primerki obstajajo. Ne samo, da je pregrešno drag, ves je inspiriran z Egiptom, skladno pač z okoljem kazinoja Gresso Luxor iz Las Vegasa, ki je oblikovan v obliki egipčanske piramide. Telefon se baha s črnimi diamanti v skupni teži 45.5 karata, ki krasijo sprednjo in zadnjo ploskev telefona, ta je narejena iz 200 let starega afriškega črnega hrasta, najdražjega lesa na svetu. Kot da vse to ne bi bilo dovolj, vsaka tipka je narejena iz ročno rezanega, brušenega in poliranega modrega safirja. Vse te luksuzne materiale za veliki finale obdaja še 180 gramski okvir iz čistega zlata.

The Diamond Crypto Smartphone, 932.000 evrov

Tudi tukaj je zraven svoje prste imel avstrijski draguljar Peter Aloisson, prestižni mobilni izdelek pa je izdelal za močno mednarodno finančno skupino JSC Ancort, ki prihaja iz Moskve. Ceno pametnega telefone v največji meri določa ohišje, izdelano iz platine, pokrov je okrašen s 50 diamanti, med njimi najdete 8 redkih modrih diamantov. Dodatno je draguljar Ancortov logotip in smerne tipke izdelal iz dragega, 18 karatnega rožnatega zlata. Sam telefon je zgrajen okoli Windows CE operacijskega sistema, ima visoko ločljivostni zaslon iz tekočih kristalov in 256 bitni kriptografski algoritem. Seveda premore vse komunikacijske načine, kot so SMS, MMS, elektronska pošta in internetna povezljivost, WAP, podpora za Javo in bolj ali manj upraben predvajalnik večpredstavnostnih vsebin.

GoldVish "Le Million" Piece Unique, 980.000 evrov

V Švici, v Ženevi je oblikovalec Emmanuel Gueit zasnoval majhno podjetje, ki se ukvarja izključno s predelavo komunikacijske opreme vseh vrst v visoko prestižne in bajno drage umetelne izdelke. Tudi pričujoč mobilnik spada v njegovo serijo s krovnim imenom "The Illusion Collection" ali po naše – zbirka prividov. 18 karatno zlato in mikroskopsko brušeni diamanti v skupni teži 20 karatov, bluettoth, 2 GB internega spomina, FM radio, fotoaparat in MP3 predvajalnik. Tehnično nič posebnega, oblikovno zelo. Dobavljiv le po predhodnem naročilu in po plačilu polovičnega avansa.

iPhone Kings Button, 1,7 milijona evrov

Avstrijski draguljar Peter Aloisson se, kot kaže, najraje ukvarja s predelavo mobilnikov in nobena skrivnost ni, da najraje predeluje prav mobilna jabolka. V tem primeru so mu dovolili igračkanje še z nekoliko večjim proračunom, pa si je dal duška. Kraljevo izvedenko Applovega 3G iPhona sestavlja 138 ročno brušenih diamantov na straneh telefona, a resnično vrednost mu daje navigacijski gumb – izjemno redek 6,6 karatni beli diamant.

Goldstriker iPhone 3GS Supreme, 2,3 milijona evrov

Še en predelovalec dobrin obstaja, po najvišjih zvezdah posega Stuart Hughes iz družbe Goldstriker International. Mobilnim telefonom in video igralnim konzolam daje pridih ekskluzivnosti, prestiža in tudi veliki večini tako imenovanih bogatašev občutek nedosegljivosti. Samo za najbolj bogate med najbolj bogatimi je tale iPhone 3GS Supreme, narejen iz 271 gramov 22 karatnega zlata in zaslonom obdanim z 53 enokaratnimi diamanti. Osrednji navigacijski gumb je prekrit z redkim 7,1 karatnim diamantom. In kot da še ni zadosti, telefon vam bodo dostavili v umetelno izdelani škatli iz enega kosa kašmirskega zlatega granita, notranjost pa je mehko opremljena z najboljšim svetovno znanim usnjem usnjarske hiše Nubuck.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861