23-letna Meaghan Taylor je bila prepričana, da je v spletni trgovini, kjer prodajajo obleke iz druge roke, našla sanjsko poročno obleko. Cena pa je bila več kot ugodna - le 66 evrov. In ne, pri ceni se ji niso sprožili rdeči alarmi, saj se ji je zdela cena že nošene poročne obleke izjemno ugodna.
Kanadčanka se je razveselila paketa, ki ga je kmalu prejela na dom. Ko pa je iz njega potegnila obleko, je doživela šok, saj ni bila niti malo podobna tisti, ki jo je videla na fotografiji v oglasu.
Mamica 3-letnika je bila nad obleko in prevaro zgrožena in jezna, a kaj hitro se je odločila, da nima časa za žalovanje. V bistvu je celoten pripetljaj obrnila na šalo, tako da je na svojem Facebooku objavila fotografijo sebe v obleki.
Seveda je zahtevala povračilo denarja, a spletna trgovina ji ga najprej ni želela vrniti, saj je odvrgla originalen paket in ovoj, v katerem so ji obleko dostavili. Dokazilo o plačilu očitno ni bilo dovolj. Ko je vztrajala, da so ji uničili poročni dan, so le končno popustili.
Kako ravnati?
Blago, ki ste ga kupili v spletni trgovini, lahko vrnete, je zapisano na spletni strani europa.eu. Ko vam naročeno dostavijo, se lahko v 14 dneh še premislite. Vendar pravica do odstopa od naročila ne velja za nekatere izdelke in storitve, kot so denimo: pokvarljivo blago, zapečateno blago, ki ga ni mogoče vrniti, če je po dostavi varnostni pečat odprt ter letalske in železniške vozovnice, koncertne vstopnice, rezervacijo hotelske sobe ali avtomobila, gostinske storitve za določen datum.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV