
Martin ob tem tudi trdi, da ljudje, ko ne morejo več brezglavo zapravljati, vse bolj ugotavljajo, kateri nakupi jih osrečujejo in se jim manj pogosto zgodi, da pridejo domov s kupom stvari, jezni sami nase, ker so se spet prepustili nakupovalnemu impulzu in med polnimi policami utopili svoje siceršnje življenjsko razočaranje.
"Poleg tega je marsikdo spet začel uživati v majhnih stvareh kot so izleti v bližnje kraje, taborjenje namesto hotela, nakup nove posode namesto avta, ena večerja s prijatelji na mesec, namesto vsakodnevnega popivanja po službi …
Takšni “nakupi”, ki so povezani z druženjem z drugimi ljudmi, ustvarjajo spomine in prispevajo k večjemu zadovoljstvu,” še dodaja Martin.
Ali povedano drugače – raje kupite počitnice kot nov kavč. Prav tako si vzemite več časa, da se odločite, kaj boste kupili, študije so namreč pokazale, da dolgo pričakovanje poveča veselje, ko se nakup končno uresniči. In na koncu – nikar ne poskušajte tekmovati z vašimi sosedi, sorodniki prijatelji in znanci. Tako boste le kopičili stvari, večali nezadovoljstvo in zamujali uživanje v stvareh, saj boste po bogastvu prav vse zares težko prehiteli.
Da je stopnja zadovoljstva ob nakupu izjemno pomembna, vedo tudi trgovci, ki v prodajne akcije vključujejo dogodke, ki nakupovanje spremenijo v doživetje – koncerte, degustacije, možnosti testnih voženj … seznam je neskončen, želijo pa vas pripraviti do tega, da boste v trgovini pustili čim več denarja. Jim uspeva?
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV