V plastično vrečko sta spravila vazo in jo odnesla k cenilcu, ki je že ob prvem pogledu na vazo vedel, da bo dosegla visoke zneske.
Ko sta pred mnogimi leti prejela darilo od strica, se jima ni niti sanjalo, koliko bi bila vaza lahko vredna. Zanju je starina imela le sentimentalno vrednost, ob ocenitvi sta namreč pričakovala, da bo vaza vredna le nekaj deset evrov.
Porcelanasta vaza s posebno poslikavo je narejena na domačem trgu na Kitajskem nekje med 1821 in 1850. Cenilec Charles Hanson je pregledal predmet in vrednost vaze je presenetila tudi njega. Niti sanjalu se mu ni, da se med staro šaro, ki sta jo prinesla upokojenca, skriva tudi 230 tisoč evrov vredna vaza.
Vaza je takoj vzbudila zanimanje zbirateljev in na dražbo v Anglijo je priletel tudi zbiralec iz Kitajske. Kot zadnji so na dražbi ostali klicatelji iz Londona, Amerike in Kitajske. Z 230 tisoč evri je Londončan prehitel Kitajca in dražbeno kladivce se je ustavilo na vrtoglavem znesku.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV