Njen pokojni mož Georgios je bil bratranec bogataša Aristotela Onassisa, ki je bil znan tudi po tem, da je bil drugi soprog nekdanje ameriške prve dame Jacky Kennedy.
Na račun ogromnega Aristotelovega bogastva je takrat – in večina še vedno – živela kar cela širša družina. Vendar tudi veliko bogastvo očitno ni več, kar je nekoč bilo. Olgi je družina ukinila podporo, dobiva le 300 evrov pokojnine, kar ni dovolj za preživetje.
"Ne morem verjeti, kaj se je zgodilo z našo državo," pravi obupana 90-letnica, ki za preživetje brska celo po smeteh, kjer se občasno najde kaj uporabnega za prodajo.
Kriza je v Grčijo prinesla kaos in med ljudi zasejala velik strah. Prezadolženost družin in brezposelnost sta vzrok, da se je število samomorov povečalo za 25 odstotkov, menda pa niso redki niti prizori, ko se otroci onesvestijo med poukom, menda zato ker doma ni več hrane.
A če se Grki na ulicah razburjajo zaradi varčevalnih ukrepov, ki so pogoj za posojila evroskupine, se občasno in vse pogosteje vendarle pojavljajo dokazi, da za krizo ni kriva izključno vlada ali politika, ampak tudi vrednostni sistem Grkov, pri čemer plačevanje obveznosti do države nikakor ni zaželeno, cveti plačevanje z gotovino in brez računov, med turistično sezono pa naj bi gostinci kar tekmovali med seboj, kdo bo državi prikazal manj prihodka.
Komentarji (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV