Čeprav so bile v preteklosti mnoge izmed teh destinacij zaznamovane s slabo (prometno) prehodnostjo in dostopnostjo, pa so z odpravo te težave v zadnjih desetletjih postale pravi turistični hit, ki državam, v katerih se nahajajo, prinašajo dragocen denar ...
Ena izmed nenavadnih puščav je zagotovo največja slana puščava na svetu Salar de Uyuni v Boliviji. Puščavsko območje, polno soli in mineralov, je nastalo kot posledica izsušitve jezera Minchin pred 40.000 leti. Danes pa to največjo znamenitost Bolivije vsako leto obišče okoli 100 tisoč popotnikov.
Obala Skeleton
Zapuščena, a prečudovita obala vzdolž Namibije, imenovana Skeleton Coast, je destinacija ljubiteljev odročne in neokrnjene narave. Obala je ime dobila po takšnih in drugačnih okostnjakih, ki ležijo vsepovsod vzdolž obale. Čeprav je to pravi raj za ribiče, pa je zaradi močnih tokov, goste megle in peščene plitvine ta obala imenovana tudi grobišče ladij, kjer zaradi številnih brodolomov še danes ležijo številne razbitine.
Žvepleno mesto, imenovano Rotorua na Novi Zelandiji, je priljubljena destinacija ljubiteljev gejzirov in termalnih vrelceh, saj se mesto nahaja na območju nekoč delujočega vulkana. Neizogibni vonj po žveplu in dvigajoča se pare, ki je posledica geotermalnih pojavov na tem območju, je prava atrakcija za tuje popotnike.
Naravano ustvarjena "brezna", imenovana tudi Bourkove luknje, so posledica vodne erozije - globoke luknje so sicer ena izmed največjih geoloških znamenitosti v Južni Afriki. Bourkove luknje so dobile ime po Tomu Bourku, ki je bil prepičan, da je območje bogato z zlatom. Čeprav ga sam nikoli ni našel, pa so se njegove napovedi kasneje izkazale za točne.
Spektakularni nasad domačini poimenujejo tudi "Zmajeva hrbtenica“, ki so ga pred več stoletji kitajski kmetje naredili tako, da so zažgali gozd in na tem območju naredili to prečudovito riževo polje.
Velja za polotok številnih zakladov, ki ga je Unesco prav tako uvrstil na seznam svetovne naravne dediščine. Na omenjenem polotoku lahko najdemo delujoče vulkane, Kamčatko pa prav tako krasijo številne nenavadne ledeniške doline. V zadnjem času pa je tam zacvetel tudi elitni turizem, saj prestižnim gostom ponujajo smučanje na neokrnjenih vrhovih, zaradi nedostopnosti pa je do tja namesto žičnic potrebno iti kar s helikopterjem.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV