Cekin.si
Matthias Müller je v pogovoru za nedeljsko izdajo časnika Die Welt povedal, da bi imela podobna poravnava v Nemčiji za Volkswagen drastične finančne posledice.

Koristno

'Ni treba biti matematik, da bi razumel, da bi bila poravnava za nas prevelik zalogaj'

STA
05. 07. 2016 08.12
0

Poravnava po ameriškem zgledu v Evropi bi bila prevelik zalogaj, pravi prvi mož Volkswagna. V ZDA bo vsak lastnik avtomobila, odvisno od letnika, dobil od 5100 do 10.000 dolarjev odškodnine.

Matthias Müller je v pogovoru za nedeljsko izdajo časnika Die Welt povedal, da bi imela podobna poravnava v Nemčiji za Volkswagen drastične finančne posledice.
Matthias Müller je v pogovoru za nedeljsko izdajo časnika Die Welt povedal, da bi imela podobna poravnava v Nemčiji za Volkswagen drastične finančne posledice.FOTO: AP
Ni treba biti matematik, da bi razumel, da bi bila poravnava v kakršni koli višini za nas prevelik zalogaj. —Matthias Müller

Poravnava po zgledu iz ZDA, kjer bo Volkswagen za popravo posledic škandala z goljufijami na testih izpušnih sistemov avtomobilov z dizelskimi motorji plačal več kot 15 milijard dolarjev, bi bila v Evropi za nemškega avtomobilskega velikana prevelik zalogaj, je v pogovoru za časnik Die Welt dejal prvi mož Volkswagna Matthias Müller.

Sklenjena poravnava v ZDA vključuje lastnike avtomobilov, zvezne okoljske regulatorje in zvezne države. Minuli teden sklenjeni dogovor med drugim predvideva, da bo vsak lastnik avtomobila, odvisno od letnika, dobil od 5100 do 10.000 dolarjev odškodnine. Volkswagen bo vsak avtomobil vzel nazaj v predelavo motorja ali pa ga bo odkupil po ceni pred izbruhom škandala 18. septembra lani. Povprečna cena vozil je do maja letos padla za 19 odstotkov na 10.674 dolarjev. Poravnava sicer pokriva 475.000 dizelskih avtomobilov z dvolitrskim motorjem.

Volkswagen je že lani po izbruhu škandala za odpravo posledic uporabe sporne programske opreme za goljufanje pri testih izpušnih plinov rezerviral 16,2 milijarde evrov in tako lansko leto končal s skoraj 1,6 milijarde evrov izgube. Vseeno je Volkswagen po Müllerjevih besedah še vedno finančno trdno podjetje. A vsaka podobna poravnava v Evropi bi že samo v Nemčiji, kjer so dizli znamke Volkswagen in drugih iz nabora koncerna veliko bolj razširjeni, dobila izjemne razsežnosti.

Po svetu je bilo s sporno tehnologijo opremljenih okoli 111 milijonov vozil, samo v Nemčiji 2,4 milijona.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 795