Warren Buffet, človek, ki si je z različnimi vlaganji ustvaril več kot 50 milijard dolarjev vredno premoženje in se vsako leto znova uvršča med prve tri najbogatejše Zemljane, je o bogastvu nekoč izjavil, da je pomembneje uživati v procesu bogatenja kot v samem bogastvu. Steven Barglas, osebni trener za izredno uspešne in bogate ter kolumnist in bloger spletnega portala Forbes, mu pritrjuje, ob tem pa v svojem zadnjem zapisu navaja tudi nekaj popolnoma napačnih, in kot je zapisal, groznih razlogov za bogatenje.
Izkazovanje premoči nad drugimi
Steven Barglas meni, da ljudje, ki si želijo bogastva zgolj zato, da bodo s tem pokazali, da so boljši od drugih, v denarju v resnici ne morejo uživati. Meni, da se taki ljudje, potem ko pridejo do denarja, slej kot prej začnejo spraševati: "Je to vse?" Občutka zadovoljstva ni.
Bogastvo bo izboljšalo mojo samopodobo
Ne samo da vam denar ne more kupiti sreče, zaradi kupa bankovcev si tudi ne boste izboljšali samopodobe. V svoji koži se ne boste počutili nič bolje. Mnenje o sebi je namreč odvisno tudi tega, kako se drugi odzovejo na nas. In ko je enkrat denarnica polna, se rado zgodi, da iskreno pozitivno mnenje jemljemo kot prilizovanje. In tako se lahko ujamemo v paradoks, da so le negativna mnenja iskrena. Grajenje pozitivne samopodobe na negativnih mnenjih pa je praktično nemogoče.
Denar osvobaja
Mislite, da vas bo denar osvobodil? Skupaj z denarjem in bogastvom pride tudi določen status. In ob tem si ljudje, ki obogatijo, radi sami naredijo določeno predstavo, kako naj bi se kot taki obnašali. Običajno postanejo bolj pazljivi, menjajo navade zgolj zato, ker se za ljudi z denarjem ne spodobijo, velikokrat menjajo tudi družbeno okolje ... Ko si ujet v svetu lastnih pričakovanj, je težko govoriti o svobodi.
Ko bom bogat, bom zagotovo spoznal žensko/moškega svojega življenja
Če bi trdili, da velika količina denarja ne igra nobene vloge pri tkanju romantičnih vezi, bi lagali. A zagotovo se v trenutkih negotovosti prikrade dvom: "Kaj pa, če je z menoj samo zaradi denarja?" Treba je razumeti, da denar še nikogar ni iz žabe spremenil v princa. Šele ko boste dobro vedeli, kaj in koga želite, boste lahko vedeli, ali ste ga(jo) dobili. Z denarjem ali brez njega.
Ko bom zaslužil dovolj, se bom upokojil in užival v sadovih svojega dela
Sliši se dobro, mar ne? Po 15 letih dela se z velikim kupom denarja na računu upokojite in do konca življenja le še uživate. A žal so znanstveniki ugotovili, da ko smisel vašega dela postane služenje vedno večjih količin denarja, postanete zasvojeni. Vedno večji zaslužki naj bi v možganih povzročili celo sproščanje enakih kemičnih sestavin kot pri zasvojencih s kokainom. Zato se dostikrat zgodi, da ljudem, ki imajo veliko denarja, tega ni nikoli dovolj.
Z denarjem se mi bo odprl svet novih izkušenj in izzivov
Skupaj z željo po uspehu premosorazmerno raste tudi strah pred porazom. Zato se ljudje, ki so navajeni zmagovati, pogosto držijo le področij, na katerih so prepričani o svojem uspehu. Korak v neznano je korak zunaj cone ugodja in po mnenju psihologov pomeni možnost neuspeha.
Ko bom bogat, ne bom imel težav, le stroške
Marsikdo misli, da bo denar rešil vse njegove težave. Denar lahko v veliko primerih pomaga, nekaterih stvari pa preprosto ne more rešiti. Poleg tega psihologi opozarjajo, da se v primeru, ko začnemo reševanje težav prelagati na druge, naša osebnost "poleni". Brez izzivov in aktivnega življenja pa se hitro pojavi depresija.
Komentarji (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV