Poročilo nedavne raziskave o mobilni tehnologiji v vsakenjem življenju je razkrilo, da je uporaba mobilnih telefonov v evropskem prostoru v zadnjih desetih letih narasla za kar 84 odstotkov. Čeprav strokovnjaki v poročilu niso navedli natančnejših podatkov za posamezna časovna obdobja, bi si upali trditi, da se je izrazit poskok zgodil ob začetku pandemije v prvi polovici leta 2020, ko smo ostali ujeti v svojih domovih in smo lahko stike s sorodniki in prijatelji vzdrževali zgolj s pomočjo sodobne tehnologije. V tem obdobju se je namreč močno povečalo število starejših uporabnikov pametnih mobilnih naprav.
Tudi kličemo se po internetu
Dodatno težo naši tezi daje podatek iz poročila raziskave, ki navaja, da so mobilni telefoni postali središče našega življenja, saj jih uporabljamo tako rekoč vedno in povsod. Med najpogostejše načine uporabe so se uvrstili brskanje po internetu, brskanje po družbenih omrežjih, poslušanje glasbe, igranje iger in pošiljanje sporočil. Klicem se torej sploh ni uspelo uvrstiti v prvo peterico, kar pomeni, da se je komunikacija najverjetneje pretežno preselila na spletne aplikacije, kot so Viber, WhatsApp, Messenger, Zoom ipd. Tako je pomembnejše kot število zakupljenih minut za pogovore in SMS-sporočil postalo to, koliko prenosa podatkov nam izbrani operater ponuja v posameznih paketih mobilne telefonije.

Čeprav pametne telefone tako rekoč vsi še vedno uporabljamo tudi za klice in pošiljanje SMS-sporočil, pa jih večino časa v rokah držimo za druge namene: bodisi za že prej omenjeno brskanje po svetovnem spletu in družbenih omrežjih bodisi za fotografiranje, igranje iger ali uporabo zemljevidov in navigacije. To, da imamo mobilni telefon vedno s seboj, da smo vedno dosegljivi in z vsem na tekočem, je postalo nekaj samoumevnega. Spremenilo se je dojemanje vsesplošne resničnosti in nenazadnje tudi naše nakupovalne navade: mobilne telefone namreč menjavamo pogosteje kot v preteklosti, pri izbiri operaterja smo pozorni predvsem na pokritost z mobilnim omrežjem in njegovo hitrost, pri številčnih paketih pa na velikost prenosa podatkov ter možnost kombiniranja mobilnih in fiksnih storitev.
Kako dobro mobilni operaterji sledijo navadam potrošnikov?
Ob pregledu ponudb največjih slovenskih mobilnih operaterjev smo ugotovili, da so se nekateri na spremenjene navade slovenskih uporabnic in uporabnikov prilagodili bolje, spet drugi nekoliko zaostajajo. V pozitivnem smislu velja izpostaviti Telemach, ki je že leta 2019 poskrbel za pravo revolucijo in v mobilnem paketu NAJVEČ ponudil neomejen prenos podatkov. Sedaj pa so šli pri omenjenem operaterju še korak dlje in neomejen prenos podatkov ponujajo tudi v najbolj prodajanem paketu ŠE VEČ. Pri tem gre za res pravo neomejenost brez zmanjševanja hitrosti po porabi določene količine podatkov. Uporabnikom so prišli nasproti tudi v osnovnem paketu VEČ in jim namesto prvotnih 5 sedaj ponujajo kar 10 GB prenosa podatkov – za samo 9,90 evra na mesec!
Mobilni paketi VEČ tako omogočajo izjemno uporabniško izkušnjo neomejenih klicev in SMS-sporočil ter brezskrbno brskanje po svetovnem spletu in družbenih omrežjih. Paketa NAJVEČ in ŠE VEČ ponujata tudi neomejen prenos podatkov, razlikujeta pa se v hitrosti prenosa: ŠE VEČ nudi do 350 Mbps, NAJVEČ pa do 1 Gbps. Poleg tega ima paket NAJVEČ vključeno tudi glasbeno aplikacijo TIDAL in ugodnejše ponudbe pametnih telefonov. Uporabniki paketov NAJVEČ in ŠE VEČ lahko v večini evropskih držav brez pomislekov o morebitnih dodatnih stroških na pametnem telefonu kjer koli in kadar koli uporabljajo tudi navigacijo, saj zakupljene količine prenosa podatkov v skladu z zakonodajo veljajo po celotni Evropski uniji. Ob tem ne gre zanemariti podatka, da so v vseh paketih VEČ v osnovno ceno vključene še številne uporabne aplikacije: WiFi Unifi zunaj doma, WiFi v tujini in uporaba videoplatforme EON, ki zagotavlja dostop do televizijskih vsebin na eni napravi. Ob vsem tem cene paketov ostajajo nespremenjene.

Najhitrejše 5G- in fiksno omrežje v Sloveniji
Bogata ponudba storitev podjetja Telemach je rezultat dobro raziskanih potreb trga in skrbno dodelanih strateških načrtov s poudarkom na ugodnih ponudbah, dostopnih vsakemu potrošniku. Rezultat trdega dela je prestižna nagrada mednarodno priznanega podjetja Ookla® za najhitrejše mobilno in fiksno omrežje v Sloveniji, ki temelji na podlagi analize podatkov Ookla® Speedtest Intelligence® za obdobje 3.–4. četrtletje 2021. Rezultati izhajajo iz analize preizkusov, ki so jih z uporabo aplikacije Ookla Speedtest® v obdobju med 1. 7. in 31. 12. 2021 v Slovenji izvedli Telemachovi uporabniki omrežja 5G in fiksnega omrežja.
Prestižna nagrada je rezultat obsežnih Telemachovih naložb in stalnih nadgradenj tako v mobilno kot v fiksno omrežje ter usmerjenosti v visokotehnološko infrastrukturo. V podjetju, ki je vodilni ponudnik fiksnega širokopasovnega interneta in plačljive televizije ter najhitreje rastoči mobilni operater v Sloveniji, se lahko namreč pohvalijo z lastnim fiksnim GIGA-omrežjem nove generacije, ki pokriva več kot 390.000 gospodinjstev. Telemach je junija lani tudi prvi v Sloveniji predstavil gigabitno omrežje s pravo uporabniško izkušnjo 5G s hitrostmi do 1 Gbps, omrežje pete generacije pa zagotavlja v že več kot 50 krajih po Sloveniji.
Uporabniki lahko v najhitrejših omrežjih uživajo s paketoma EON in VEČ, ki sta sedaj dostopna po akcijskih cenah.
Sponzorirana objava