Cekin.si
Pomoč gospodarstvu

Gospodarstvo

Do tega datuma bo Furs sprejemal vloge za pomoč gospodarstvu zaradi podražitve energentov

STA
04. 04. 2022 05.00
0

Podjetja lahko od petka, 1. aprila, prek informacijskega sistema finančne uprave vlagajo vloge za pomoč na podlagi zakona o ukrepih za omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu in kmetijstvu.

Zakon o ukrepih za omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu in kmetijstvu, ki velja od 5. marca, med upravičenci do te pomoči navaja pravne in fizične osebe, ki so bile v Sloveniji registrirane za opravljanje gospodarske dejavnosti najpozneje do 1. decembra 2021 in jim bodo stroški energije v letu 2022 narasli za več kot 40 odstotkov v primerjavi z lanskim letom.

Po napovedih vlade bo lahko pomoč koristilo okoli 40.500 upravičencev.
Po napovedih vlade bo lahko pomoč koristilo okoli 40.500 upravičencev.FOTO: Adobe Stock

Višina izplačane pomoči bo odvisna od deleža, ki ga stroški energije predstavljajo v poslovnih odhodkih upravičenca, in od višine čistih prihodkov od prodaje, v skladu z zakonom pa ne bo smela preseči 60 odstotkov povečanega zneska stroškov energije.

Ukrepi v zakonu so sicer za gospodarske subjekte vredni okoli 70 milijonov evrov, po napovedih vlade pa jih bo lahko koristilo okoli 40.500 upravičencev.

Rok za oddajo vloge je 15. april, pomoč pa bo izplačana 5. maja.


Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 891