Na prvem mestu je seveda predsednik Združenih držav Amerike Barack Obama. Kot pri večini ljudi na lestvici njegova moč izvira iz položaja, ki ga zaseda.

Na drugem mestu je nemška kanclerka Angela Merkel, najmočnejša in najbolj vplivna ženska na svetu. V zadnjem letu smo lahko dobili občutek, kot da se sama bori s krizo v Evropi in da na trenutke celo zmaguje.
Vladimir Putin je kot nesporni kralj velike Rusije zasedel tretje mesto. Njegova uradna funkcija je sicer predsednik, ampak kot smo videli v preteklosti, ima takšno moč, da si lahko izbere pač tisto funkcijo, ki mu v danem trenutku najbolj ustreza.
Bill Gates, milijarder, ustanovitelj Microsofta in zadnja leta filantrop, zaseda četrto mesto. S čim je v zadnjem letu tako močno vplival na svet, da si je zaslužil to visoko mesto, pri Forbsu ne pojasnijo, ampak konec koncev je le Bill Gates, kajne?

Na petem mestu je papež Benedikt XVI. Božji namestnik na zemlji in šef Vatikana je na čelu organizacije, ki ima več kot milijardo podpornikov. Težko bi mu odrekli mesto na lestvici najvplivnejših.
Ben Bernake, predsednik ameriške centralne banke, je gospod, ki je v ZDA zadolžen za to, da pove, koliko denarja bodo natisnili in kakšna bo obrestna mera. Glede na to, da je od njegovih odločitev tako ali drugače odvisno finančno stanje vsega sveta, bi lahko rekli, da gre za zelo pomembnega človeka.
Abdullah bin Abdulaziz al Saud je kralj Savdske Arabije. Pri 88 letih sedi na eni največjih zalog nafte na svetu in veselo šteje novce. Hkrati je tudi ameriški zaveznik, tako da njegova uvrstitev med deset največjih ne sme biti sporna.
Mario Draghi je predsednik Evropske centralne banke. Mož, v katerega so uprte vse oči Evrope, medtem ko se bolj ali manj uspešno bori s krizo. Vsako njegovo dejanje v letošnjem letu je bilo pospremljeno bodisi z rastjo bodisi s padcem borznih tečajev.
Ši Džinping je novi šef Komunistične partije Kitajske. Komunizem, kot se ga gredo na Daljnem vzhodu, je seveda nekaj popolnoma drugega kot komunizem, ki smo ga poznali mi, a priznati je treba, da odločitve, ki jih sprejemajo na Kitajskem, vedno bolj vplivajo na dogajanje po vsem svetu.
Deseterico zaključuje David Cameron, angleški prvi minister oziroma predsednik vlade. Bolj ali manj spretno skrbi za to, da se Otočani ne navežejo preveč na Evropo, da ohranjajo izvrstne odnose z Ameriko in vsake toliko časa pokažejo, da so še vedno velesila, brez katere se na tem svetu ne sme zgoditi ničesar pomembnega. Vsekakor pomemben mož.
Komentarji (77)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV