Cekin.si
image (28)

Koristno

'Rotiva vas, pomagajte! Če ne zbereva 50.000€, bo mamica umrla!'

N.Š.
16. 11. 2011 10.57
12

S temi besedami 4-letna Estelle in 8-letna Seren prosita za donacije, s katerimi bi družina plačala eksperimentalno zdravljenje za mamo Susan, ki bo brez zdravniške pomoči umrla.

39-letni Britanki Susan Saul so namreč zdravniki že pred časom diagnosticirali kostnega raka. Ker so bile vse klasične metode zdravljenja doslej neuspešne, zdravniki zdaj menijo, da ima pred seboj le še devet mesece življenja.

A se njena družina ne namerava vdati kar tako. Ugotovili so, da bi Susan morda pomagalo zdravljenje, ki je še v eksperimentalni fazi, ker pa ga izvajajo samo v Nemčiji in še ni uradno sprejeta praksa, britanska zdravstvena zavarovalnica ni pripravljena prispevati niti centa.

Deklici s pomočjo očeta za bolno mamo tako skušata zbrati 50.000 evrov, doslej so v nekaj tednih zbrali 12.000 evrov, deklici pa sami rišeta plakate s katerimi prosita za pomoč. 'Tudi če nam ne uspe zbrati denarja ali pa zdravljenje ne bo uspešno, sem zelo ponosna na hčerki, ki se zelo trudita. V bistvu nas je bolezen zelo povezala med seboj,' pravi Susan, katere možnost ozdravitve je vsak dan manjša in zato denar nujno potrebuje.

Hujša kot je kriza manj je donacij

Sandra Miniutti, tiskovna predstavnica Charity Navigatorja ugotavlja - podobno kot tudi slovenske dobrodelne organizacije, da je v času krize vse več tistih, ki potrebujejo pomoč in vse manj tistih, ki so pripravljeni sodelovati v dobrodelnih akcijah. Čeprav imajo nekaj krivde tudi razkritja takšnih in drugačnih prevar, ko so se ljudje bogato okoriščali z donacijami za zdravljenje namišljenih bolezni in lajšanje namišljene revščine, statistika potrjuje, da je kriza tudi na svetovnem nivoju oklestila dobrodelnost.

Podatki na primer kažejo, da so Američani, ki naj bi bili med najbolj dobrodelnimi, za žrtve katastrofalnega potresa in cunamija na Japonskem marca letos v šestih dneh zbrali le 50 milijonov dolarjev. Leto prej so za prizadete v potresu na Haitiju v enem tednu zbrali 290 milijonov dolarjev, leta 2004 pa za žrtve cunamija in potresa v Indijskem oceanu skoraj pol milijarde dolarjev v enem tednu.

Še težje je danes menda, ko gre za zbiranje donacij za posameznike kot je na primer Susan. 'Ljudje živijo v strahu pred revščino in so vse manj občutljivi na potrebe drugih, vse več je tistih, ki so donacij enostavno ne morejo več privoščiti,' pravi Miniuttijeva.

 Spremljajte nas na Facebooku!

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (12)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861