Maldive se dostikrat enači s podobo raja: kristalno čista voda, prelepe plaže, neokrnjena narava. A na spletni strani businessinsider so objavili fotografije, ki so nastale le nekaj kilometrov stran od najbolj priljubljenih letovišč na tem otočju. Maldivi se namreč utapljajo v smeteh.
Rajsko otočje obišče vsako leto več turistov, ki vsako leto za seboj pustijo več smeti. Ladje, ki jih pobirajo, jih že od leta 1992 odlagajo na otok Thilafushi, ki pa se še komaj spopada s 330 tonami nesnage, ki prispejo vsak dan. Odlagališče, za katerega skrbi 15 ljudi iz Bangladeša, je za današnje razmere precej zaostalo. Smeti reciklirajo ročno, a zgolj z namenom, da različne tipe smeti, odložijo na različne konce otoka.
Ker vse poteka ročno, morajo ladje za to, da bi odložile smeti, čakati tudi več ur, zaradi česar se večkrat zgodi, da izgubijo potrpljenje in vse skupaj preprosto odvržejo v morje. Tako so morali konec lanskega leta vse skupaj za določen čas enostavno zapreti, saj je grozila ekološka katastrofa.
Komentarji (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV