"Podnebne spremembe najbolj prizadenejo revne. Naš izziv je zaradi podnebnih sprememb zaščititi desetine milijonov ljudi pred ekstremno revščino," je v poročilu zapisal predsednik Svetovne banke Jim Jong Kim.
Poročilo po njegovi oceni kaže na jasno sporočilo, da zajezitev revščine ne bo možna, če ne bomo sprejeli resnih ukrepov za zajezitev nevarnosti podnebnih sprememb na revne in dramatično znižali škodljive izpuste.

Če vlade na področju zmanjšanja izpustov, ki povzročajo segrevanje ozračja, ne bodo sprejele ukrepov, utegne imeti resne posledice, so opozorili v poročilu. Največ revnih je že zdaj odvisnih od zemlje. Vročinski valovi, suše, poplave ... Vse našteto negativno vpliva na obdelovanje zemlje in pridelovanje.
Tako utegnejo podnebne spremembe do leta 2030 povzročiti petodstotni upad pridelka, do leta 2080 se delež lahko povzpne na 30 odstotkov. Obenem lahko malarija in druge bolezni prizadenejo dodatnih 150 milijonov ljudi, cene hrane v Afriki pa bi se lahko samo zaradi podnebnih sprememb do leta 2030 zvišale za 12 odstotkov.
Podnebne spremembe vplivajo tudi migracije. Vse več revnih bi namreč boljše življenje iskalo drugod, migracije se utegnejo krepko povečati.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV