Na fotografijah so tako vidni še živi, a že odrti rakunasti psi, ki še vedno premikajo glavo ali okončine. Posneli so jih aktivisti za zaščito živali, ki so se pretihotapili v tovarno.
Še žive živali, da bi jih omamili, udarjajo s palico po glavi, nato vzamejo nož in jim še živim odrejo kožo. Tisti, ki se upirajo, med 'posegom' eden od delavcev stoji na glavi. Nato jih vržejo na goro napol mrtvih živali, kjer umirajo tudi do 3 ure.
Posnetki so po svetu izzvali zgražanje, aktivisti pa zahtevajo prepoved trgovine z rakunastimi psi. V domovini uggic, Avstraliji, kjer par originalnih čevljev stane do 250 evrov, poceni kitajske verzije pa po svetu dobite že za 20 - 30 evrov, so nad početjem tistih, ki kopirajo njihove izdelke, zgroženi. Tam je uvoz pasjega in mačjega krzna prepovedan, še vedno pa je sicer dovoljen uvoz krzna rakunskih psov. Tako so po objavi spornih fotografij, kitajske čevlje in krzna rakunskega psa, našli tudi v Avstraliji.
Direktorica Ugg Australija Lena McDonald je povedala, da Kitajci mečejo slabo luč na njihovo blagovno znamko. Po svetu je sicer 40 tovarn, ki izdelke prodajajo kot Ugg, a licenco in dovoljenje matične tovarne, ki preverja tudi upoštevanje predpisov, je le peščica.
'Krivi so zakoni. Dokler niso dovolj strogi, lahko vsak odreže etiketo 'narejeno na Kitajskem' in čevlje, narejene z mučenjem živali, drago prodaja kot original, kupec pa ne bo vedel, kaj je kupil.' Kupcem zato svetujejo nakupe njihovih izdelkov v preverjenih trgovinah.
Rakunasti pes ali Nyctereutes procyonoides je sicer žival, ki je podobna predhodnikom psa, kljub imenu pa ni v sorodstveni zvezi z rakuni. Živijo v vzhodni Aziji, kjer pa jih je zaradi trgovine s krznom, vse manj.
Komentarji (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV