
Na koncu je svoje reklo tudi oglaševalsko združenje, kjer so odločili, da je slika zavajujoča, ter da obljublja rezultate, ki z oglaševanimi izdelki niso dosegljivi. Uporaba spornega slikovnega gradiva je tako prepovedana za nedoločen čas.
''Julia Roberts in Christy Turlington sta naravno lepi ženski, ki ne potrebujeta računalniške obdelave, razen če kdo prodaja nerealne obljube.''
Fotošop JE oglaševanje
Čeprav je razveseljivo, da se je končno nekdo lotil agresivnih oglaševalcev, ki se na poti do cilja – velike prodaje – ne ustrašijo ničesar več, pa je dejstvo, da je v oglasih le še izjemoma videti fotografije, ki se jih ni niti dotaknil kateri od programov za obdelavo fotografij.
Da so njihove fotografije računalniško neobdelane, na primer trdijo pri Playboyu, kjer naj bi se še vedno zanašali na nezmotljivo oko šefa Hugha Hefnerja, da izbere najbolj fotogenične lepotice. Seveda pa jih 'obdelajo' z zavidljivo količino ličil.
Debata, ki traja že veliko časa, je predvsem ta, ali je do potrošnika pošteno, da mu prodajajo izdelek, ki ne bo nikoli dosegel rezultatov, ki jih prikazuje oglas. Če pustimo ob strani zaskrbljujoče veliko težav z anoreksijo, bulimijo in druge obsedenosti z zunanjim videzom zaradi fantastičnih medijskih podob, je dejstvo, da ta podjetja služijo na račun naivnosti in spodbujanja lepotnih idealov, ki v resnici sploh ne obstajajo, zaradi česar bodo za vedno ostali nedosegljivi. In ljudje bodo v želji po najboljšem približku zapravili na gore denarja ...
Komentarji (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV