A če je kdo pričakoval, da so se pripeljali v zlati kočiji ali pa zasebnem letalu, se je močno zmotil. Sicer so leteli skupaj s telesnimi stražarji, a z nizko cenovnimi letalskimi prevozniki. Catherine in William sta se po običajni letališki kontroli, ki jo morajo prestati vsi navadni smrtniki, vkrcala na Flybe, princ Harry pa na EasyJet, čeprav paparacem ni uspelo ugotoviti, ali je pristal v Stanstedu, Gatwicku ali Lutonu. Za let je plačal okoli 20 evrov.
Ker Flybye nima prvega razreda, sta William in Kate sedela skupaj z vsemi ostalimi potniki, ki so bili nad slavnima sopotnikoma navdušeni, saj sta bila menda zelo prijazna in zabavna.
Britanci pa tudi. Tem je vedno všeč, ko vidijo, da kraljeva družina brzda stroške in deluje rahlo 'skopuško'. Dvor namreč pregovorno živi na račun davkoplačevalcev, med katerimi pa se mnogi zavedajo, da prav kronane glave veliko pripomorejo k prepoznavnosti Velike Britanije v svetu in k trumam turistov, ki je redno sprehajajo po londonskih ulicah.
Če sta že William in Kate varčna, pa kaj takšnega ni mogoče trditi za princa Andrewa, ki bi si moral mladi par vzeti za zgled, trdijo britanski mediji.
Andrew kot prevozno sredstvo namreč izredno rad uporablja kraljevi helikopter. Lani maja je tako za zasebni izlet do dirkališča formule ena, za let porabil 6000 evrov. Uporabil ga je tudi za kratek izlet na cilj, kamor bi lahko z vlakom in karto za prvi razred prišel za 150 evrov. Za helikopter je bilo treba plačati 5000 evrov. Z jekleno ptico se je odpravil tudi na partijo golfa s prijateljem. Cena: 2300 evrov. Z vlakom bi račun znašal le 50 evrov. Brat princa Charlesa pa je znan tudi po tem, da se s helikopterjem večkrat odpravi tudi v službo.
Komentarji (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV