Trenutno smo na vrhuncu smučarske sezone in možnosti za obisk smučišč v Sloveniji je ogromno. Predstavljamo vam nekaj najbolj priljubljenih smučišč pri nas.
Kranjska Gora
Glavni adut Kranjske Gore so zagotovo smučišča in njihova največja prednost je ta, da je med hotelom, v katerim bivate, in smučiščem le nekaj korakov. Smučarske proge v Kranjski Gori se ponašajo s kar trinajstimi vlečnicami in šestimi sedežnicami in so primerne tako za smučarje začetnike kot tudi za tiste bolj izkušene. V kraju je poskrbljeno za izposojo smučarske opreme ter učitelje smučanja, ki vas bodo naučili vijugati po zasneženih pobočjih. Ker gre za nekoliko nižjo nadmorsko višino, imajo na zalogi veliko snežnih topov, ki zagotovijo, da je na smučišču vedno dovolj snega.
Ko se utrudite ali naveličate smučanja, se lahko na snežni plaži med lovljenjem sončnih žarkov prepustite pestri gostinski ponudbi, kjer boste svoj dan zaključili siti in zadovoljni.
Krvavec
Gre za eno najbolj priljubljenih smučišč pri nas in se nahaja v občini Cerklje na Gorenjskem. Nudi kar 30 km urejenih smučarskih prog, na nadmorski višini od 1450 m do 1971 m, ki omogočajo odlične pogoje za smučanje na naravnem in kompaktnem snegu. Smučarske proge so primerne tako za učenje smučanja kot tudi za smučarske mojstre. Na Krvavcu so zelo dobrodošli smučarji začetniki, saj imajo na smučišču v ponudbi tudi izposojo smučarske opreme, šolo smučanja, poligon varne vožnje, otroški trak, vrtiljak in še mnogo drugega.
Če želite na Krvavcu preživeti več kot le en dan, je to povsem mogoče, saj je na voljo ogromno nastanitev – tako v hotelih kot apartmajih. Seveda pa se lahko po smuki tudi okrepčate v bližnji samopostrežni restavraciji ali na zunanji terasi ter se prepričate o odlični kulinariki in prijazni postrežbi. Verjamemo, da boste s Krvavca odšli izjemno zadovoljni in se nanj radi vrnili.
Mariborsko Pohorje
Smučišče Mariborsko Pohorje je največji smučarski center v Sloveniji in se nahaja med Mariborskim in Areškim Pohorjem. Ponaša se s kar 40 km smučarskih prog, ki so namenjene popolnim začetnikom, rekreativcem in profesionalnim smučarjem. Na Mariborskem Pohorju je zelo priljubljena tudi nočna smuka, saj ima več kot sedem kilometrov osvetljenih smučarskih prog – gre za najdaljšo osvetljeno smučišče v Evropi. Kljub smuki pa smučišče ponuja še tek na smučeh, vožnjo z motornimi sankami in spuste s pležuhi. Smučišče je znano po vsem svetu, saj na njem tradicionalno vsako leto (v kolikor je dovolj snega) poteka ženski svetovni pokal v alpskem smučanju (Zlata lisica).
Rogla
Smučišče Rogla leži na vrhu Zreškega Pohorja v občini Zreče in je eno najbolj obiskanih smučišč pri nas. Proge so namenjene tako začetnikom kot rekreativcem in vrhunskim smučarjem ter se razprostirajo na več deset kilometrih. Številni gostje pričajo, da je dan na Rogli vedno nepozaben – smučarske proge so izredno urejene in smučišče nudi ogromno dodatnih adrenalinskih dejavnosti, kot so Fun park Rogla, poligon za deskarje, tekaška steza ... Lahko pa se popeljete tudi s pasjo vprego ali obiščete smučarsko-tekaški poligon. V kolikor nimate svoje smučarske oziroma deskarske opreme, vas bodo v izposojevalnici opremili od nog do glave. Seveda je na Rogli poskrbljeno tudi za lačne in žejne trebuščke, kjer boste v odličnih restavracijah zagotovo našli nekaj za svoj okus.

Kope
Gorsko turistični center Kope predstavlja osrednji smučarski in rekreacijski center Koroške. Smučišče razpolaga z 8 km urejenih smučarskih prog, ki so primerne za vse ljubitelje smučanja in deskanja, ne glede na njihovo znanje. Na Kopah imajo tudi izposojevalnico opreme in šolo smučanja, kjer poskrbijo, da udeleženci varno in hitro osvojijo osnove smučanja. Seveda ne smemo pozabiti na pestro kulinarično ponudbo v različnih restavracijah, kjer bodo vaše brbončice razvajali tako s tradicionalnimi in domačimi jedmi, kot tudi s prigrizki in hitro prehrano.
Kako se pripraviti na smučarski dan?
Preden se odpravite na smučišče, se prepričajte, ali imate vso potrebno smučarsko opremo. Toplo se oblecite in vzemite še nahrbtnik ter vanj zložite rezervna oblačila, topli napitek (čaj) in kaj za pod zob. Ko prispete na smučišče, se, še preden obujete smučarske čevlje, dobro ogrejte. Naredite nekaj razteznih vaj za roke in noge, ter dobro ogrejte kolena in gležnje, saj se boste tako izognili poškodbam. Zdaj manjkajo samo še smuči, smučarske rokavice ter čelada in že ste pripravljeni na bele strmine. Pa ne pozabite na tisti rek: z glavo v belo zabavo!
Sponzorirana vsebina