Cekin.si
Nepridipravi imajo motilce, zaradi katerih vaš avto ostane odkljenjen, čeprav mislite, da ste ga zaklenili.

Koristno

Vedno tudi fizično preverite, ali je avto res zaklenjen

Š.Z.
30. 09. 2015 11.15
3

Po spletni pošti kroži "Pismo kolega iz AMZS", ki se glasi: "Živijo, glede na včerajšnji dogodek, ko so mi očitno želeli ukrasti avto, vam pošiljam manjše opozorilo, da se ne bi zgodilo tudi vam."

V pismu je zapisano: "Včeraj popoldne sem parkiral na parkirišču pred Halo A v BTC. Preden sem izstopil, sem v vzvratnem ogledalu opazil avto, ki je čakal, da jaz izstopim, da bi voznik lažje zapeljal ob moj avto. Postal mi je sumljiv, saj je imel še dovolj prostih mest. Ko je avto z dvema potnikoma zapeljal ob moj avto, tako da je bil vstop in izstop otežen, je bilo še bolj sumljivo."

Nepridipravi imajo motilce, zaradi katerih vaš avto ostane odkljenjen, čeprav mislite, da ste ga zaklenili.
Nepridipravi imajo motilce, zaradi katerih vaš avto ostane odkljenjen, čeprav mislite, da ste ga zaklenili.FOTO: Thinkstock

Pošiljatelj je bil namenoma nekaj časa ob avtu, nato pa je želel zakleniti vozilo. "A v trenutku, ko sem avto zaklenil in videl, da mi lučka na daljinskem ključu nenormalno utripa (vsaj petkrat namesto enkrat), mi je bilo kristalno jasno, da imam opravka z lopovi, ki snemajo kodo ključavnice. Usedel sem se nazaj v avto, moška sta takoj odpeljala, jaz pa sem registrsko številko avta zapisal in dogodek javil na policijo. No, torej, preizkušeno na lastni koži, da se tovrstne kraje ne dogajajo samo v filmu ali v časopisnih člankih. Torej, bodite pozorni!"

Na ljubljanski policijski upravi so pojasnili, da je pismo z identično vsebino je na spletu zaokrožilo že lani v istem časovnem obdobju, vendar pri njih trenutno nimajo tovrstne prijave. So pa na ljubljanskem območju v letih 2013 in 2014 obravnavali nekaj vlomov v avtomobile na parkiriščih predvsem večjih nakupovalnih središč. Sprva niso vedeli, kako so vlomili v vozila, ker na njih ni bilo vidnih poškodb, ki bi nakazovale nasilen vdor. Pozneje so ugotovili, da so storilci uporabljali motilec frekvence za daljinsko zaklepanje vozila, s katerim so preprečili zaklepanje vozila, česar oškodovanec ni opazil ob oddaljevanju od vozila.

V določenih primerih sta bila dva storilca, ki sta si razdelila vlogi: eden je spremljal oškodovanca, drugi je kradel iz vozila, ves čas pa sta se obveščala o situaciji po telefonu. Skupno je bilo 25 tovrstnih vlomov, zaradi katerih so aretirali šest oseb. Zaradi velikih tatvin in izdelovanja pripomočkov za storitev kaznivih dejanj jim grozi več let zapora. Podoben primer so v začetku septembra obravnavali na Obali, kjer so prijeli dva osumljenca.

V vsakem primeru ne bo odveč nasvet, da ob zaklepanju avta z daljinskim ključem vedno še fizično preverite, ali je vozilo dejansko zaklenjeno.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861