Najbogatejši Rus ta trenutek je Ališer Usmanov, katerega premoženje je vredno 18,72 milijarde dolarjev (14,53 milijarde evrov). Denar se v njegove žepe steka z vseh strani: v lasti ima rudnike železa in železarne, je lastnik drugega največjega operaterja mobilne telefonije v Rusiji, solastnik nogometnega kluba Arsenal ter celo solastnik Facebooka. A kljub temu je na lestvici najbogatejših Zemljanov šele na 28. mestu.

Na drugem mestu je Vladimir Lisin, katerega premoženje je ocenjeno na 15,9 milijarde dolarjev oziroma 12,16 milijarde evrov. Na Forbesovi lestvici milijarderjev zaseda 41. mesto, denar pa je zaslužil z železom in transportom. V lanskem letu se je zaradi nižjih cen železove rude in zmanjšanega povpraševanja po jeklu njegovo premoženje zmanjšalo za dobrih 6 milijard evrov. Velik del svojega premoženja je zato preusmeril v transport in logistiko. Povečal je deleže v nekaterih pristaniščih in kupil največjega železniškega prevoznika v Rusiji. Znan je tudi po tem, da ima v lasti največje strelišče v Evropi.

Aleksej Mordašov je tretji najbogatejši Rus, na svetovni lestvici milijarderjev pa s 15,3 milijarde dolarjev (12 milijard evrov) premoženja zavzema 45. mesto. Tudi on je obogatel z vlaganjem v železo. Iz Rusije je svojo dejavnost želel razširiti tudi v ZDA, kjer pa je končal precej neslavno, saj je bil prisiljen dve od kupljenih treh železarn prodati. Svoja vlaganja je zdaj usmeril v rudnike zlata.

Vladimir Potanin zaseda četrto mesto na lestvici ruskih tajkunov. Njegovo premoženje je vredno kar 14,5 milijarde dolarjev (11 milijard evrov). Tudi on je obogatel z vlaganjem v kovine. Največ njegovih investicij je vezanih na nikelj. Hkrati je tudi največji lastnik medijev. Njegova medijska hiša ProfMedia ima v lasti časopise, radijske postaje in televizije. Je tudi prvi Rus, ki je podpisal zavezo, da bo po smrti svoje premoženje zapustil dobrodelnim ustanovam in ne svojim otrokom.

Vagit Alekperov je kot največji posamezni lastnik Lukoila, največjega neodvisnega energijskega podjetja, vrednega kar 13,5 milijarde dolarjev oziroma 10,3 milijarde evrov. Svojo kariero je začel kot delavec na naftni ploščadi, pozneje pa je postal celo pomočnik ministra za energetiko. Do premoženja je prišel leta 1991, ko je v upravljanje od države dobil tri naftna polja. Danes je Lukoil eden največjih investitorjev v Iraku.