Leta 1924 je na vrhu davno ugaslega vulkana v zvezni državi Arkansas sedel gospod. Sklonil se je in s tal pobral 40,23 karatni diamant. Prijelo se ga je ime diamant strica Sam-a (The Uncle Sam diamond). Zbrušen in obdelan bi bil danes vreden okoli 800.000 dolarjev. Kraj kjer je gospod W.O. Bassum našel diamant, je danes državni park z imenom Krater diamantov. Osnovno pravilo parka: Kar najdeš, obdržiš!
Tako naj bi v povprečju v parku našli dva diamanta dnevno, zadnjo veliko najdbo pa so zabeležili leta 2006. Strokovnjaki praviji, da po tleh leži še veliko bogastvo, vi ga morate le pobrati.
Da bi zakril luknjo v steni se je možakar odločil za silen nakup pohištva. Za 30 dolarjev si je privoščil nekaj polic, omaro in sliko, ki jo je prodajalec rabljenega pohištva dodal kot bonus k nakupu. Po nekaj letih se naš ljubitel pohištva odloči odigrati partijo družabne igre z imenom Umetnina, ki posnema dražbe umetniških del. Med njimi se je sredi igre pokazalo tudi njegovo pokrivalo za luknjo v steni. Po dnevih raziskovanja je ugotovil, da bi lahko šlo za delo Martina Johnsona Heade-a, ameriškega slikarja tihožitij. Slika je dobila ime Magnolije na zlatem, žametnem pregrinjalu, Kennedijeva galerija iz New Yorka pa jo je odkupila za 1,2 milijona dolarjev.
Mary Hannaby se je vsako nedeljo popoldne podala na sprehod v naravo. S seboj je vedno vzela svojega najboljšega prijatelja, detektor kovin. Ko sta se tako, bolj zaradi rekreacije, kot kaj drugega, družila že sedem let, jima je pod nogami pozvonilo. Toda tokrat ne zaman. Mary je s tal pobrala zlat obesek, na katerega je bil vgraviran motiv Jezusovega križanja. V oceno ga je nesla v Britanski muzej, kjer so ga ocenili na 4.000 funtov, vendar ga niso želeli kupiti. Zato ga je nedeljska sprehajalka odnesla v avkcijsko hišo Sotheby's, kjer so bili nad najdbo veliko bolj navdušeni, saj so obesek ocenili na 250.000 funtov, po njihovem mnenju, pa naj bi na dražbi lahko dosegel celo več kot dva milijona funtov. Žal so v avkcijski hiši pozabili, da smo sredi recesije in dražba se je končala precej klavrno. Najvišja ponudba se je ustavila pri 38.000 funtih. Obeska še niso prodali, čakajo na boljše čase. P.S. Pri nas detektor kovin dobite že za 50 evrov.
Če je grdo, je drago
Teri Horton je upokojena voznica kamiona. Ker se je želela pošaliti s kolegico, ji je hotela za rojstni dan kupiti sliko za katero je menila, da je največja in najgrša v lokalni galeriji. Po "dolgotrajnem“ pogajanju ji je uspelo ceno znižati iz 8 na 5 dolarjev. Kolegica šale ni razumela in ji je sliko gladko vrnila, poleg tega pa je bila prevelika, da bi jo lahko obesila na steno prikolice, v kateri je živela. Tako se je slika znašla na garažni razprodaji, kjer jo je opazil lokalni učitelj umetnosti in lastnici omenil, da bi slika lahko bila delo Jacksona Pollocka. Sledil je legendarni odgovor „Who the F... is Jackson Pollock?“, oziroma, kdo za vraga je Jackson Pollock (če smo pri prevodu vljudni)? Toda strokovnjaki iz sveta umetnosti, robati voznici tovornjaka niso naklonjeni in ne priznajo, da gre za delo kontraverznega Pollocka, kljub temu, da naj bi na sliki našli njegov prstni odtis. Če bi prišlo do potrditve, bi bila slika lahko vredna čez 100 milijonov dolarjev. O borbi kamionarke s svetom umetnosti je posnet celo dokumentarni film z naslovom: "Who the F... is Jackson Pollock?".
Deklaracija o (finančni) neodvisnosti
Michael Sparks je na garažni razprodaji kupil svečnik, solnico in porumenelo (ameriško) Deklaracijo neodvisnosti. Ker je menil, da gre za moderni ponatis je zanjo plačal le 2,48 dolarja. Ko si jo je nekaj dni ogledoval, se je vseeno odločil, da jo da oceniti. Izkazalo se je, da ima v rokah eno od 200 uradnih kopij deklaracije, ki jih je leta 1820 naročil takratni predsednik John Quincy Adams. Do današnjega dne so jih našli le 36 skupaj s to, ki jo je kupil Michael Sparks. Ko so dokončno potrdili njeno pristnost, jo je prodal za 477,650 dolarjev. Svečnik in solnica sta še vedno naprodaj.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV