Novinarji, ki spremljajo podjetje Apple, znajo povedati, kako težko je od njih pridobiti zaupne informacije. Pred vsakim večjim dogodkom se pojavlja nešteto špekulacij in govoric, a le redke so se do zdaj izkazale za resnične.
Na spletni strani Quora so se javili nekateri nekdanji sodelavci podjetja in razložili, zakaj pri tem tehnološkem gigantu tako dobro varujejo svoje poslovne skrivnosti.
Brian Hoshi je zapisal, da gre za kulturo podjetja, v katerem se vsi zaposleni zavedajo pomena skrivnosti. Poleg tega pa v podjetju deluje močan varnostni oddelek, ki nadzira vsako potezo zaposlenih in že najmanjša kršitev notranjih pravil je razlog za prekinitev delovnega razmerja.
Ken Rosen, ki je bil eden prvih zaposlenih v podjetju, je zapisal, da na začetku v podjetju ni bilo skrivnosti. Steve Jobs naj bi dejal, da znotraj podjetja ni skrivnosti, zunaj podjetja pa jih je treba varovati z življenjem.
Robert Bowdidge se na svoje obdobje v Apple spominja kot na na čas, ko tudi ženi ni smel povedati ničesar. Veliko je k temu pripomoglo dejstvo, da je žena delala v konkurenčnem IBM, a z njo ni smel deliti nobene informacije o tem, kaj dela in zakaj dela pozno v noč.
Anonimni uporabnik je zapisal, da naj bi bili vsi prototipi lasersko označeni in se jih da v vsakem trenutku locirati preko sledilnega sistema, ki nosi ime iTrack. Prototipi naj bi bili tudi fizično varovani, tako da jih je skoraj nemogoče odtujiti. Ob tem, naj ne bi za ljudi, ki delajo na prototipih, nihče vedel, kaj delajo.
Eden izmed piscev je zapisal tudi, da naj bi bil leta 1977 moto podjetja celo zapisan v lobiju poslovnih prostorov: 'Lose lips sunk ships' oziroma: 'Sproščene ustnice potapljajo ladje'.
Komentarji (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV