Še bolj je presenetljiv podatek, da kar za polovico milijonarjev ni pomembno, ali bodo svoj denar zapustili potomcem. Za svoje otroke si želijo, da bi si z delom, trudom in tudi kakšnim spodrsljajem pridobili potrebne vrednote in tako znali ceniti denar in ostale dobrine.

Le 32 odstotkov jih meni, da so njihovi otroci čustveno dovolj pripravljeni, da bodo znali sprejeti bogato dediščino. Glede na mnenje večine milijonarjev, ki jih je anketa zajela, naj bi bili otroci dovolj zreli za upravljanje podedovanega ali podarjenega denarja šele pri 35 letih. V organizaciji U.S. Trust, ki je izvedla raziskavo, opozarjajo, da se rezultati zelo razlikujejo glede na generacijo, ki ji bogataši pripadajo. Rojeni v obdobju po vojni, ki so živeli v času dolgotrajne gospodarske rasti, so do svojih otrok bolj neprizanesljivi kot mlajši bogataši, ki naj bi se bolj zavedali nepredvidljivih časov, ki prihajajo, in hočejo s svojim premoženjem potomcem omogočiti mirno življenje.
Milijarder Warren Buffet, eden izmed najbogatejših Zemljanov, je na primer izjavil, da želi otrokom zapustiti toliko, da bodo delali, kar bodo želeli, ne toliko, da ne bodo delali nič.
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV