
Tablete, ki pomagajo pri bolečem grlu, analgetik, apiretik, protibolečinski sirup za otroke in zeliščne pomirjevalne tablete so tako v neki verigi lekarn, ki je v občinski lasti, stale 28,74 evra, primerjava s spletno ponudbo zasebne lekarne pa je pokazala, da so povsem identični izdelki cenejši, skupni račun je znašal 25,30 evra ali 14% manj.
Oblikovanje cene naj bi bilo povsem suverena odločitev nekega podjetja, tako pri nas, kot tudi po svetu, a premeteni trgovci v želji pridobiti in obdržati stranke storijo in podarijo marsikaj.
V nemških lekarnah kupec pri skoraj vsakem nakupu dobi kakšno malenkost, pa naj bodo to papirnati robčki, bonbončki, vazelin za ustnice, vžigalice, testne kremice, mila, mogoče kak zavojček vitaminov – vse seveda lično potiskano z imenom lekarne, da boste ja vedeli, kam naslednjič spet zaviti...
Darilca so postajala čedalje bolj darila, kupci so dobivali platnene nakupovalne vrečke, dežnike, termometre, merilce krvnega pritiska, kozmetične sete za pedikuro in podobno.

Farmacevti so postali tako zelo radodarni, da je o njihovem početju odločalo celo nemško zvezno sodišče, ki je pred dnevi presodilo, da gre za popolnoma legalno dejanje, da lekarniško početje ni podkupnina, da pa bi lahko bili farmacevti pri svojih darilcih bolj zmerni. Lekarnarji lahko darujejo dalje, hudo dvomimo, da imajo hvaležne stranke veliko proti...
Sodno potrjeno o podkupovanju v tem primeru ni govora, a korupcija je bolezen, ki razjeda skoraj vsako državo. Letno naj bi za podkupnine in koruptivna dejanja šlo do 40 milijard dolarjev. Preberite o izjemno odmevnih primeri korupcije, ki so v zadnjem času odmevali pri nas in v tujini!
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV