
Skupno število prenočitev je bilo za dva odstotka manjše kot lani v tem obdobju. Število prenočitev domačih turistov se je povečalo za tri odstotke, število prenočitev tujih turistov pa zmanjšalo za šest odstotkov.
Med turističnimi prenočitvami je bilo do konca februarja 48 odstotkov tujskih prenočitev. 71 odstotkov vseh tujskih prenočitev so prispevali turisti iz šestih držav. Iz Italije je v Sloveniji prenočilo 26 odstotkov vseh turistov, iz sosednje Hrvaške 20 odstotkov, 10 odstotkov iz Avstrije, šest odstotkov iz Velike Britanije, iz Srbije pet odstotkov in štirje odstotki iz Madžarske.
V slovenskih zdraviliščih več nočitev

Slovenska naravna zdravilišča so v prvih dveh mesecih letos ob enakem številu gostov kot v lanskem primerljivem obdobju število nočitev povečala za 1,4 odstotka.
Razmerje med tujimi in domačimi gosti je bilo januarja zaradi podaljšanih počitnic v Italiji in na Hrvaškem še razmeroma uravnoteženo, vendar še vedno v prid domačih gostov. Februarja pa je bilo v strukturi gostov 72,1 odstotka domačih in 27,9 odstotka tujih gostov, so sporočili iz Skupnosti slovenskih naravnih zdravilišč.
K dobremu skupnemu rezultatu so tako največ prispevali zabeleženi prihodi in ustvarjene nočitve prav v januarju. S temi rezultati so v slovenskih naravnih zdraviliščih zadovoljni, saj močno presegajo dosežene prihode in nočitve v drugih turističnih krajih po Sloveniji.

Februarja so sicer v slovenskih naravnih zdraviliščih zaznali rahel padec tako pri prihodih gostov kot tudi pri nočitvah, in to predvsem na račun gostov s Hrvaške, Nemčije, Avstrije in Madžarske, medtem ko je število domačih gostov ostalo na lanski ravni. K upadu gostov iz tujine kot posledica trenutnih gospodarskih razmer so prispevali tudi poslabšani medsosedski odnosi s Hrvaško.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV