
V letih med 1838 in 1841 je mladenič Edward Jones kar trikrat vdrl v kraljevo palačo. Ob vsakem vdoru je v kraljičinem domu počel nekaj predrznega. Iz njene sobe je ukradel pismo in ga prebral, nato pa so ga ujeli, ko je hotel odnesti še kraljičine spodnjice.
Ko je kraljica izvedela, da je fant hodil po njeni garderodni sobi ter spalnici je zapisala v svoj dnevnik: 'Menda je prišel tudi v mojo spalnico, le kako strah bi me moralo biti.' Ko so Jonesa odvlekli pred sodnika, je ta povedal, da si je vedno želel ogledati palačo od znotraj.
Mladenič Edward Jones se je s svojim predrznim dejanjem vpisal v zgodovino kot prvi zalezovalec. Tudi po današnjih merilih je 14-letni deček ogromno tvegal, da se je lahko približal občudovani kraljici. V palačo je vdrl ob treh različnih priložnostih in se sprehajal po palači, jedel v kraljevi kuhinji, se skrival pod kraljičino zofo in sedel na njenem prestolu.
Edwarda so državne oblasti skrivale pred javnostjo in tudi njegovo sojenje je bilo skrivno. Dečka so kasneje deportirali v Avstralijo, njegovo zgodbo pa prikrili.
Akademik dr. Jan Bondeson, ki je zgodbo o tako imenovanem Boy Jonesu raziskoval vrsto let je pojasnil, da je predrzni mladenič bil izjemno sposoben in pameten, da je lahko kar ob treh različnih priložnostih vdrl v močno zastraženo palačo.
Sicer so Edwarda Jonesa oprostili obtožb glede kraje, kljub temu pa so ga obsodili za druge prekrške. Jonesa so tako na skrivnih sojenjih dvakrat obsodili na zaporno kazen. V zaporu pa je moral svoje grehe odslužiti s trdim delom ob kruhu in vodi.
Skrivna sojenja naj bi obvarovala kraljevo družino pred osramočenjem. Bondeson pa je po raziskavah ugotovil tudi, da so Jonesa po odsluženi kazni transportirali v Avstralijo, kjer se je preselil v Melbourne k bratu.
Jonesova zgodba se je končala leta 1893, ko je pijan padel z mostu in umrl.
Preberi še:
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV