
Facebook je očitno, vsaj v Angliji, pri medicinskah sestrah najbolj priljubljeno komunikacijsko orodje za objavljanje tračev. Problem seveda nastane, ko so ti trači povezani s podatki o bolezenskem stanju pacientov. Tako so Angleži zabeležili več kot 800 primerov, med katerimi je bil zagotovo najhujši ta, ko je uslužbenec bolnišnice v Nottinghamu slikal pacienta, njegovo sliko objavil na Facebooku in o njegovem stanju razpravljal s kolegi.
Med bolj priljubljenimi športi naj bi bilo tudi preverjanje medicinskih kartonov sodelavcev, prijateljev in celo članov družine. Zdravstveni uslužbenci naj bi to počeli predvsem v času nočnih dežurstev, ko so njihove delovne obveznosti zmanjšane in se na trenutke spopadajo celo z brezdeljem. Ob tem je potrebno poudariti, da gre za dogodke, ki jih je v Angliji zabeležila in tudi kaznovala odgvorna nadzornan institucija, koliko tovrstnih primer se zgodi v resnici seveda ostaja skrivnost.
Omenjene podatke bi težko primerjali s Slovenijo, saj se pri nas informacijski sistem, ki bo na enem mestu beležil podatke o vseh zavarovancih šele vzpostavlja in so naše skrivnosti še vedno bolj ali manj na varnem v papirnatih kartotekah.
Komentarji (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV